Okul derenin içinde mi?

banner37

“Çıraklık ve Yetişkin Eğitim Merkezi Altyapı ve Eğitim Donanımının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında, Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde inşasına başlanan okulun, dere yatağında olduğu iddia edildi

Okul derenin içinde mi?
banner90
banner8

Ali CANSU

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası’nın (KTEZO) İslam Kalkınma Bankası (IDB) ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Çıraklık ve Yetişkin Eğitim Merkezi Altyapı ve Eğitim Donanımının Geliştirilmesi Projesi” çerçevesinde inşasına başladığı okul binasının yapıldığı yerin dere içerisinde yer aldığı iddia edildi.

Bir vatandaş tarafından gazetemize telefon açılarak yapılan açıklamada, bölgenin geçmişte yağan yağmurlarla sular altında kaldığı öne sürüldü. Gazetemizi arayan vatandaş, bin kişilik okulun yanlış yere yapıldığını, binanın dere yatağı içerisine inşa edildiğini iddia etti.

banner134
Okul yapılan yerin dün yağan yağmurlarla birlikte su ile dolduğunu anlatan vatandaş, esnaf odası ile bakanlığı bu konuda uyarmalarına rağmen dikkate alınmadığını ifade etti.

“Okul derenin içerisinde değil”

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Başkanı Mahmut Kanber ise söz konusu projenin derenin içerisinde olmadığını ifade etti.

KIBRIS’a konuşan Kanber, söz konusu okulun ilan edilen sanayi bölgesi içerisinde yer aldığını belirterek, okulun dereye olan uzaklığının ise en az 30 metre olduğuna dikkat çekti. Kanber, derenin kenarlarına istinat duvarının yapılacağını ayrıca okulun Şehir Planlama Dairesi ile Mimar ve Mühendislik Odası’ndan da zemin statik onayı alınarak inşaatına başlanıldığını kaydetti.

İnşaatı yapılan bölgenin dirençli bir yer olduğunu anlatan Kanber, “Bölge, sanayi bölgesi içerisindedir ve tüm yolları da planlanmıştır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75