banner6

'Önceliğimiz kalite ve gelişim'

banner37

Uluslararası Final Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Öztoprak, üniversitede yeni programların açılacağını, var olanların da akreditasyonlarıyla ilgili çalışmalarının sonuçlandırılacağını söyledi

'Önceliğimiz kalite ve gelişim'
banner8

Ergül ERNUR

Uluslararası Final Üniversitesi (UFÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdullah Öztoprak, eğitim kalitesi ve gelişime öncelik verdiklerini vurguladı.

Bu yöndeki girişimlerine yeni eğitim-öğretim yılında da devam edeceklerinin altını çizen Öztoprak, üniversitede yeni programların açılacağını, açılmış programların da akreditasyonlarıyla ilgili başlatılan çalışmaların yıl içerisinde sonuçlandırılacağını söyledi.

UFÜ’nün ilk öğrenim yılı içerisinde hızlı ilerleyerek Kafkasya Üniversiteler Birliği ve Avrasya Üniversiteler Birliği gibi üyeliklere imza attığına dikkat çeken Öztoprak, uluslararası üniversitelerle daha geniş işbirliği içerisine girmeye devam edeceklerini, bazı üniversitelerle ortak program ve çift diplomalı program yürütmeye yönelik anlaşmalar ve görüşmelerin de adımlarının atılacağını vurguladı.

banner134

“Avrupa Yükseköğrenim Alanı’nın belirlediği kriterlere uyulmalı”

Ülkemizde yükseköğrenimle ilgili gelişmelerin sayısal olarak bakıldığı zaman tatmin edici olduğunu, ancak yüksek öğretimde kaliteyi artırıcı tedbirlerin yükseltilmesi gerektiğine inanan Öztoprak, ülkemizde de Avrupa Yükseköğrenim Alanı’nın (EHEAŞ) belirlediği kriterlere uymak için girişimler yapılmasının önemine değindi.

Öztoprak, yasa değişikliği çalışması yapılırken, Avrupa Yükseköğretim Alanı’nın kriterlerine de dikkat edilmesi gerektiğini ifade ederek “Olası bir anlaşma neticesinde üniversitelerimiz Avrupa Yükseköğrenim Alanı’nın içerisine girecektir ve bu duruma hazırlıklı olunmalıdır” dedi.

77 öğrenci 72 öğretim üyesi

Uluslararası Final Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Öztoprak, KKTC liselerinden mezun 9 TC vatandaşı, 13 KKTC vatandaşı ve 55 de yabancı olmak üzere 77 öğrencileri bulunduğunu belirtti.

Öztoprak, üniversitede Türkiye’den 27, KKTC’den 23 ve yabancı 22 olmak üzere toplam 72 öğretim üyeleri olduğunu ifade etti.

“Donanımlı, takım oyuncusu vasıflarına sahip öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyoruz”

Öztoprak, misyonlarının yaratıcı, açık fikirli ve değişime uyum sağlayabilen öğrenciler yetiştirmek olduğunu belirtti. Konularında uzman, günümüz teknolojisi ve iletişim becerileriyle donanmış takım lideri ve takım oyuncusu vasıflarına sahip öğrenciler yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade eden Öztoprak, “Toplum ve ortaklarımızla birlikte, UFÜ akademik başarıyı kariyer fırsatlarına dönüştüren gerçek yaşam deneyimlerine ve pratik becerileri geliştirmeyi amaçlamaktadır” dedi.

Öztoprak, vizyonlarını ise şöyle açıkladı:

“UFÜ, uluslararası araştırmalardaki başarılarıyla adını duyurmak ve bilgili, yetenekli, seçtikleri kariyer alanlarında lider ve yenilikçi öğrenciler mezun etmeyi amaçlamaktadır. UFÜ, evrensel bakış açısıyla yerel ve uluslararası toplumlara bilgi ve uzmanlık akışını sağlamayı hedeflemektedir”.

Yeni açılacak bölümler var

Uluslararası Final Üniversitesi bünyesinde bulunan fakülteler şöyle:

“Eğitim Bilimleri Fakültesi: Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik; Okul Öncesi Öğretmenliği

Mühendislik Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği; Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Turizm ve Otel İşletmeciliği; İşletme

Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği”

Yeni açılacak bölümler:

“İnşaat Mühendisliği (İngilizce); Psikoloji (Türkçe); Bilişim Teknolojileri (İngilizce); İngilizce Öğretmenliği (İngilizce); Türkçe Öğretmenliği (Türkçe); Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği (Türkçe); Matematik Öğretmenliği (Türkçe); Uluslararası Finans (İngilizce); Mimarlık”.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 09:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104