'Önümüzdeki yıl sıkıntı yaşanabilir!'

banner37

Girne’de okul veya sınıf eksikliğinden dolayı Eylül ayında eğitime başlayamayan 83 öğrencinin tümü, okula gitmeye başladı ancak KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, uyarısını yineledi

'Önümüzdeki yıl sıkıntı yaşanabilir!'
banner90
banner8

Tünay MERTEKCİ

Girne’de, okul veya sınıf eksikliği nedeniyle Eylül ayında eğitime başlayamayan 83 öğrencinin tümü okula gitmeye başladı. KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, sorunun bu yıl için aşıldığını ancak, Girne’nin bazı bölgelerinde yeni okulların açılmaması, bazı bölgelerinde de yeni okulların yapılmaması halinde önümüzdeki yıl sorunun daha da büyük olarak yaşanacağı uyarısında bulundu.

Dönem başı bir takım eksikliklerden dolayı eğitime başlayamayan 83 öğrencinin geç de olsa eğitimlerine başladıklarını söyleyen Elcil, bu öğrencilerin ana okul öğrencisi olduğunu, 21 öğrencinin ise 4 yaş grubu öğrencisi olduğunu söyledi.

Öğrencilerin 2 hafta önce Girne Amerikan Üniversitesi(GAÜ) anaokulunda boş olan sınıflarda eğitime başladıklarını belirten Elcil, daha sonra öğrencilerin Girne Maarif Anaokulu’nda ve Karaoğlanoğlu’nda eğitime başladıklarını bildirdi.

banner134
“Yaşanan eksiklik kısa zamanda giderilebilir”

Söz konusu çocukların şu an için okulsuz kalmadıklarını belirten Elcil, anaokulu çağındaki çocukların, okula, eğitime, okumaya ön hazırlık yaptıklarını ve sosyal paylaşımı öğrendiklerini söyledi.

Elcil, Bu öğrencilerin ana okul çağlarında olduğu için yaşanan eksikliklerin kısa zamanda öğretmenler tarafından giderilebileceğini söyledi ve önümüzdeki yıl daha büyük bir sorunun yaşanabileceğine vurgu yaptı.

“Desteğimiz sürüyor”

Girne Liman Yolu’nda bir arazinin Bakanlar Kurulu tarafından okul yapılması için tahsis edildiğini belirten Elcil, yapılması gereken bu okulların önümüzdeki döneme bitmesi gerektiğinin altını çizdi. Aksi takdirde önümüzdeki eğitim yılının ilkokullar için de felç olabileceğini vurguladı. Elcil, Beylerbeyi ve Zeytinlik bölgelerindeki okulların da açılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Gelecek hafta Çarşamba akşamı bu konularla ilgili bir toplantı yapılacağını belirten Elcil, eğitime geç başlayan öğrencilere ve ailelerine desteklerinin devam ettiğini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75