Örnek olması dilendi

banner37

MASDER düzenlediği yardım konserinden elde ettiği 5 bin 400 TL’yi, Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi’ne teslim etti

banner87
Örnek olması dilendi
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Mağusa Suriçi Derneği (MASDER) Başkan Yardımcısı Serdar Atai, dernek olarak 29 Mayıs tarihinde düzenledikleri yardım konserinde elde edilen 5 bin 400 TL’yi, Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi Müdürü Emirali Evcimen’e teslim etti.

Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi’ne dün sabah 09.30’da ziyaret gerçekleştiren Serdar Atai, toplanan parayı teslim ettikten sonra, yaptıkları sosyal sorumluluk projesinin diğer sivil toplum örgütlerine ve bireylere örnek olmasını diledi.

Atai; “Katkı koyanlara teşekkür ediyorum”

Mağusa Suriçi Derneği Başkan Yardımcısı Serdar Atai, MASDER olarak 29 Mayıs 2017 tarihinde yaptıkları yardım konserinde tüm masraflarını kendileri karşılayarak gelen Blackburn People’s Choir, Şef Jeff Borradile, KPKD Othello Korosu, DAÜ-SEN Ada Işığı Çocuk Korosu ve Şef Erkan Dağlı, Zara Barkhoudarian, Heran Mirillo, Katie Economidou Üçlüsü’ne hiçbir ücret talep etmeden sergiledikleri performansları için teşekkür etti.

Serdar Atai, ayriyeten geliri Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi’ne bırakılacak bu konser için bilet satın alan tüm yardımsever Mağusalılara ve müzik severlere dernekleri MASDER adına teşekkür etti.

banner9
Pankart ve posterlerin yapımında kendilerine yardımda bulunan Gazimağusa Belediyesi ile konser salonunu ücretsiz kullandıran DAÜ yönetimine de saygılarını sunduğunu söyleyen Atai, konser neticesinde 5 bin 400 TL’lik bir meblağın toplandığını ve Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi’ne gün itibarıyla teslim edildiğini kaydetti.

Serdar Atai, kendisinin özel gereksinimli çocuklarımıza canla başla hizmet vermeye çalışan arkadaşlarının yaptıkları bu bağışı hakkıyla değerlendireceklerine gönülden inandığını belirtti.

Umudunun bu yaptıkları bağışın bölgemizdeki diğer Sivil Toplum Örgütleri’ne be bireylere bir örnek teşkil etmesi olduğuna değinen Atai, böylece okulun eksiklerinin ufak tefek de olsa karşılanabileceğini bildirdi.

Evcimen; “ Yapılan çalışmalar sevindiriyor”

Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi Müdürü Emirali Evcimen ise Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi yararına gerçekleştirilen bu yardım konserinin MASDER’in merkezlerine yardım olması için düzenlediği 2’nci konser olduğunu söyledi.

Emirali Evcimen, Gazimağusa Bölgesi’ndeki Sivil Toplum Örgütleri’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bölge halkına yönelik oldukça fazla çalışmak yapmakta olduğunu işaret etti.

Okullarında yapılan çalışmalar neticesinde özel gereksinimli öğrencilerimize hayatlarını kolaylaştıracak, yaşam şartlarını olumluya çevirecek ve beceriler kazandıracak ortamlar oluşturulmasına katkı sağlanmakta olduğuna değinen Evcimen, sağlanan katkılarla oluşturulan atölyeler sayesinde öğrencilerin bağımsız, kendi ayakları üzerinde durabilen gerek özel, gerek toplumsal yaşantılarında hayatın içerisinde olabilecek tüm becerilere sahip birer bireyler olarak yetiştirilmekte olduklarını bildirdi.

Emirali Evcimen, kendilerine ve öğrencilerine sağlıklı eğitim ortamı sağlayan ve sağlanmasını için çaba harcayan tüm sivil toplum örgütlerine ve MASDER’e teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2017, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96