banner6

POST eğitim üzerine söyleşiler dizisi başlatıyor

banner37

POST Araştırma Enstitüsü eğitim üzerine söyleşiler dizisi başlatıyor. POST’tan yapılan açıklamaya göre, 6 ay boyunca onbeş günde bir Cuma günleri saat 19.00’da yapılacak olan söyleşi dizisinin birincisi Cuma günü gerçekleştirilecek.

POST eğitim üzerine söyleşiler dizisi başlatıyor
banner99

Söyleşi Eylül 2017’de faaliyete geçecek olan eğitim dizisi “Morningside Montessori Elementary”nin  tanıtımı ile başlayacak.

Adada ilk kez üç dilli (İngilizce-Yunanca-Türkçe), barış eğitimi odaklı ve orman okulu (forest school) kavramlarını içinde barındıran bu alternatif okul, Kıbrıs’ta başka bir eğitimin mümkün olduğuna inanan, çeşitli etnik, sosyal ve profesyonel altyapıya sahip kişilerin oluşturduğu bir okul olma özelliğini taşıyor.

Etkinlik, okulun kurulmasına öncülük eden Angeliki Yiassemides ve Evi Eftychiou’nun yapacağı kısa sunumun ardından eğitim söyleşisi ile devam edecek.

Etkinlik halka açık olacak ve İngilizce’den Türkçe’ye anlık çeviri yer alacak.

banner134

POST Araştırma Enstitüsü’nün Facebook sayfası (POST RI Cyprus), postresearchinstitute@gmail.com  ve 0392 227 6843 numaralı telefondan daha detaylı bilgi alınabilir.

Film geceleri

POST Araştırma Enstitüsü ayrıca onbeş günde bir “Film Geceleri” düzenleyecek.

İki haftada bir kez farklı temalar çerçevesinde düzenlenecek olan Film Geceleri, birçok önemli film festivalinden ödül almayı başaran "Dearest" isimli filmin gösterimiyle başlayacak.

Film  bu akşam saat 20:00'de POST Araştırma Enstitüsü'nde yer alan Barış Eğitim Merkezi'nde gösterilecek. Film gösterimi sonrasında, filmle ilgili tartışmalar yapılacak.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 13:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104