banner6

POST'un 'Barış Kültürü Eğitimi Projesi' uluslararsı konferansla son buluyor

banner37

POST Araştırma Enstitüsü’nün toplumlar arası projelerinden olan “Barış Kültürü Eğitimi Projesi”, 24-25 Şubat tarihleri arasında Lefkoşa’da bulunan Ara bölgede gerçekleşecek Uluslararası Barış Eğitimi Konferansı ile son buluyor.

POST'un 'Barış Kültürü Eğitimi Projesi' uluslararsı konferansla son buluyor
banner150 banner151 banner143

Avrupa Birliği’nin mali katkıları ve Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği işbirliği ile yaklaşık üç yıl önce faaliyetlerine başlayan proje kapsamında, ada genelinde öğretmenler ve öğrencilere yönelik birçok eğitim ve çalıştay gerçekleştirildi. Proje, Kıbrıs ve dünyadaki barış eğitimi uygulamaları ve alternatif eğitim yöntemlerinin konu alınacağı Uluslararası Barış Eğitimi Konferansı ile faaliyetlerine son verecek. 

Açılışın ardından iki farklı panel

Lefkoşa Ara bölgede yer alan Fulbright Merkezi’nde 24 Şubat Cuma günü saat 17.00’de başlayacak olan Uluslararası Barış Eğitimi Konferansı’nın ilk gününde açılış konuşmalarının ardından, ulusal ve uluslararası uzmanların katılımıyla barış eğitimi ve alternatif eğitim yöntemlerini konu alan iki farklı panel gerçekleşecek.

Uluslararası Barış Eğitimi Konferansı’nın ikinci gününde ise, katılımcılar gün boyu uluslararası uzmanların yönetiminde eş zamanlı olarak düzenlenecek çalıştaylara katılarak, Barış eğitimi konusunda farklı bakış açıları ve yöntemler hakkında kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar. 25 Şubat Cumartesi günü saat 10.30-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan çalıştayların ardından, Uluslararası Barış Eğitimi Konferansı, katılımcılara verilecek sertifika töreni ile sona erecek.

Anlık tercüme yapılacak

Sunum ve çalıştayların İngilizce dilinde gerçekleşeceği Uluslararası Barış Eğitimi Konferansı’nda anlık tercüme yapılacak. İki toplumdan öğretmenlerin ilgi göstermesi beklenen konferansa katılım kısıtlı olduğundan, erken kayıt yaptıranlara öncelik tanınacak. Konferansa 20 Şubat Pazartesi gününe kadar postresarchinstitute@gmail.com e-mail adresi veya 0542 873 91 55 numaralı telefona ulaşarak kayıt yaptırılabilecek.

Uluslararası Barış Eğitimi Konferansı’na kayıt yaptırmak ve daha ayrıntılı bilgi almak için www.e4cp.org, postri.org, https://www.facebook.com/POSTRICyprus/ veya https://www.facebook.com/edu4cp/ sayfalarını ziyaret edebilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 15:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110