banner6

Prof. Dr. Nadiri, KÜB başkanlığına seçildi

banner37

Kıbrıs Üniversiteler Birliği (KÜB) Genel Kurulu’nda iki yıllık süre için yeni Yönetim Kurulu seçildi. Yapılan seçim doğrultusunda Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri Kıbrıs Üniversiteler Birliği başkanlığına seçildi.

Prof. Dr. Nadiri, KÜB başkanlığına seçildi
banner8

UKÜ’den yapılan açıklamaya göre, Genel Kurul’da yapılan seçim sonucunda Kıbrıs Üniversiteler Birliği Başkanlığına Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, Başkan Yardımcılığına Kıbrıs İlim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Bülent Göksel ve Genel Sekreterliğe Akdeniz Karpaz Üniversitesi’nden Yrd. Doç.  Dr. Serdar Yurtsever seçildi.

Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Girne Amerikan Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Kutsal Öztürk, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Serdar Saydam ve Kıbrıs Metropolitan Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mehmet Toycan seçildi. KÜB Genel Koordinatörlüğü görevine de Doç. Dr. Asım Vehbi getirildi.

banner134

Genel Kurulda iki yıllık dönemi kapsayan yeni yönetim kurulu seçimi yanında yeni birlik tüzüğü de onaylandı ve Yükseköğrenim Yasası hakkındaki gelişmeler de değerlendirildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2017, 19:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104