banner6

Savaşan: Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir

banner37

Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan ile yönetim kurulu üyeleri Öğretmenler Günü dolayısıyla Kıbrıs Türk eğitimine önemli hizmetleri geçen emekli öğretmen Emir Ali Başar’ı ziyaret ederek plaket takdim etti. Savaşan ayrıca Kıbrıs Türk Öğretmenler Derneği’ni de ziyaret ederek öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Savaşan: Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir
banner151

Emekli öğretmen, başmüfettiş Emir Ali Başay’a 35 yıl boyunca eğitime yaptığı önemli katkılardan ötürü teşekkür eden Ahmet Savaşan, “çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlayarak onları;  iyiye, güzele, aydınlığa ve bilgiye ulaştıran öğretmenler, ülkemizin yüksek uygarlık düzeyine çıkması, iyi yetişmiş, donanımlı bir neslin oluşması gibi  kutsal bir görevin sahipleridir” dedi.

Eğitim devletlerin yaşamında hayati öneme sahip...

Atatürk’ün "eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder" sözünü hatırlatan Ahmet Savaşan, eğitimin insan ve devletlerin yaşamında hayati öneme sahip olduğunun altını çizdi.

Kültür yeni nesillere eğitim sayesinde aktarılabilir...

Bir toplumun ürettiği bilgi ve kültürün yeni nesillere ancak eğitim sayesinde aktarılabileceğini ifade eden Ahmet Savaşan, tarih boyunca büyük başarılara imza atan medeniyetlerin eğitime büyük önem verdiğini söyledi. Milletin saygın bir yere varmasında birinci koşulun eğitim, en önemli aktörlerin ise öğretmenler olduğunun altını çizen Ahmet Savaşan, “gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseri olacaktır” dedi.

Savaşan son olarak “ülkemizin dört bir yanında kendilerini eğitime ve öğretime adamış öğretim üyesi ve görevlilerimiz ile bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimizle kutlar; bütün öğretmenlerimize saygı ve sevgilerimizi sunarız” dedi.

Emir Ali Başar da ziyarette yaptığı konuşmada Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan’a öğretmenlere verdiği değer ve insan hayatıyla ilgili konulara gösterdiği duyarlılıktan ötürü teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 17:06
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110