banner6

SAYTEV, Yenierenköy İlkokulu'nda kütüphane oluşturdu

banner37

Saydam Tarih ve Eğitim Vakfı (SAYTEV), geçen yıl başlattığı “Kitabını Paylaş" kampanyası çerçevesinde Yedikonuk ile Büyükkonuk İlkokullarında oluşturduğu kütüphanelerin ardından Yeni Erenköy İlkokulu’nda da kütüphane oluşturup öğrencilerin kullanımına sundu.

SAYTEV, Yenierenköy İlkokulu'nda kütüphane oluşturdu
banner151

SAYTEV’den yapılan açıklamaya göre, SAYTEV Genel Koordinatörü Şahap Aşıkoğlu ile vakıf çalışanları, kütüphaneye ilk kitap bağışında bulunma ve kütüphaneyi inceleme amacıyla Yeni Erenköy İlkokulu’nu ziyaret etti.

Ziyarette, kütüphaneyi inceleyen SAYTEV yetkilileri, halk tarafından bağışlanan kitapları okula teslim ederek kütüphaneye yerleştirdi.

SAYTEV yetkilileri ayrıca çocuklara okumanın sevdirilmesi ve okuma alışkanlığı kazandırılması hedefiyle hayata geçirilecek  yeni projeler konusunda da okulun öğretmenleri ile de görüş alışverişinde bulundu.

İlkokullarda oluşturdukları kütüphanelerin devamlı bir şekilde geliştirileceği bilgisini de veren SAYTEV yetkilileri, kitap toplama kampanyasının kütüphanesi olmayan okul kalmayıncaya kadar devam edeceğini belirterek, halktan ‘Kitabını Paylaş’ kampanyasına destek vermeyi sürdürmelerini istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 14:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110