Sivil toplum ve aktivistlere yönelik medya çalıştayı düzenleniyor

banner37

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi (CCMC) tarafından Kuir Kıbrıs Derneği ve Thomson Vakfı ortaklığıyla yürütülen “Konuşulmayan: Kıbrıs Türk Toplumunda LGBTİ Haklarıyla İlgili Diyaloğu Güçlendirmek” başlıklı proje kapsamında, 24 ve 25 Ekim’de “Sivil Toplum Örgütleri Aktivistlerine Yönelik Medya Çalıştayı” düzenlenecek.

Sivil toplum ve aktivistlere yönelik medya çalıştayı düzenleniyor
banner90
banner8

Ara bölgede yer alan Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi’nde yer alacak çalıştay, 10.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

CCMC ve Kuir Kıbrıs Derneği’nden yapılan ortak açıklamaya göre,  Konuşulmayan (Unspoken) Projesi kapsamında STÖ temsilcilerine ve aktivistlerine yönelik düzenlenecek iletişim, savunuculuk ve medya okuryazarlığı çalıştayları 3 başlıkta toplanacak olan bir seriden oluşuyor.

banner134
Çalıştayın iki gün sürecek ilk oturumunda, Thomson Vakfı medya uzmanlarından Mark Webster’in eğitmenliğinde gerçekleşecek olan serinin ilk çalıştayında 4 kişilik gruplarla, LGBTİ toplulukları ve medya ilişkisini değerlendirmek için SWOT analizi (medyanın güçlü ve zayıf yanları, medyadaki olanaklar ve tehditler), medyanın yerel ve uluslararası işleyişi, iyi basın bildirisi yazımı üzerine pratik uygulamalar, basın konferansı düzenlerken yapılması ve yapılmaması gerekenler, röportaj vermede ipuçları ve tuzaklardan kaçınmanın en iyi yolları ele alınacak.

Çalıştay süresince katılımcılara Türkçe-İngilizce simültane çeviri sağlanacak. Ayrıca, çalıştay serisinin her 3 oturumuna katılan STÖ temsilcilerine ve aktivistlere katılım belgesi verilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75