banner6

Sucuoğlu: GAÜ'nün her alanda başarılı olmasını diliyorum

banner37

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Girne Amerikan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yrd. Doç.Dr. Mehmet Zeki Avcı ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Başustaoğlu’nu kabul etti.

Sucuoğlu: GAÜ'nün her alanda başarılı olmasını diliyorum
banner150 banner151 banner143

Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre Bakan Sucuoğlu dünkü kabulde yaptığı konuşmada, Girne Amerikan Üniversitesi’nin her alanda başarılı olmasını dileyerek, üniversitenin sağlık alanındaki yatırımlarından ötürü memnun olduklarını ifade etti.

Ahmet Başustaoğlu ile Mehmet Zeki Avcı tarafından ortaklaşa yazılan "Hemşirelik Uygulamalarında Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları" adlı kitabın hemşireler için oldukça yararlı olacağını vurgulayan Sucuoğlu, kitabın teorik anlamda çok zengin olduğunu belirterek, bu tür eserlerin sağlık sektörüne zenginlik ve katkı sağlayacağına inandığını söyledi.
 
Yeni eğitim döneminin başlamasıyla birlikte işbirliğinin yoğunlaşarak devam etmesini arzu ettiğini ve bu anlamda da her zaman birlikte çalışmaya hazır olduklarını kaydeden Sucuoğlu; Sağlık Bakanlığı’nın sadece devlet hastaneleri ile ilgilenmediğini, Bakanlığın, özel sağlık kuruluşlarının ve sağlıkla ilgili her şeyin çatısı olduğunu kaydetti.

Bütün hastanelerin birlikte çalışmaları gereken sorumluluğunu taşıdıkları kurumlar olduğunu vurgulayan Sucuoğlu, “Dolayısıyla, Girne Amerikan Üniversitesi Hastanesi'nin kurulması çalışmaları da tabii ki bizi mutlu etmektedir. Bu, sağlık kalitesini arttıracak bir gelişmedir. Dünyamızda, sağlık turizmi her geçen gün daha büyük boyutlara ulaşıyor. Geçen yıl, AB sınırları içerisinde, sağlık turizmi üzerine harcanan para milyar dolarların üzerindedir. Bizim ülkemiz iklimi, doğası ve havası ile bana göre, tartışılmaz ve rakipsizdir. Tek eksiğimiz ise altyapımızdır. Üniversitelerimizin katkısı ile, bu altyapıyı hazırlayıp,  bu alanda çok önlere çıkabiliriz. Biz de, bu yönde her türlü çabayı, desteği gösteriyoruz. Bu ülkenin geleceğinde, sağlık turizminin bana göre çok büyük bir yeri ve payı olacaktır” diye konuştu.

Avcı: Sucuoğlu'nun gayretlerini takdirle karşılıyoruz

Girne Amerikan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet Zeki Avcı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki sağlık sektörünün ve bağlı olarak sağlık hizmetlerinin  'kendini aşma'  çalışmalarında,  Bakan Dr. Faiz Sucuoğlu'nun gayretlerini takdir ile karşıladıklarını söyledi. 

Başustaoğlu kitap takdim etti

GAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Ahmet Başustaoğlu ise, Sağlık Bakanı  Faiz Sucuoğlu ve çalışma arkadaşları ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek;  yazmış bulundukları ve sağlık sektörünün kullanımına sundukları "Hemşirelik Uygulamalarında Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları" adlı kitabın, hemşirelik uygulamaları için çok önemli bir kaynak ve üst düzey bir referans olduğunu vurguladı.

Görüşmenin ardından Avcı ve Başustaoğlu, Bakan Sucuoğlu’na "Hemşirelik Uygulamalarında Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları" adlı kitabı takdim ettiler.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2016, 15:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110