banner6

Tarım Bakanlığı ile UKÜ işbirliği protokolü imzaladı  

banner37

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, iki kurum arasında işbirliğini geliştirmeyi öngören protokol imzaladı.

Tarım Bakanlığı ile UKÜ işbirliği protokolü imzaladı  
banner151 banner143

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, üç yılı kapsayacak protokolde, ortak proje ve bilimsel çalıma yapılması da öngörülüyor.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'nda yer alan imza töreni öncesi yaptığı konuşmada UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile var olan işbirliğinin imzalanan protokolle daha geniş alanlara yayılacağını ifade etti.

Her iki kurum çalışanlarının birbirlerinin uzmanlıklarından yararlanacak olmasının önemli olduğunu kaydeden Nadiri, “Çok deneyimli akademisyenlerimizi Tarım Bakanlığının uzmanları ile birlikte çalışarak Tarım politikalarını su ile ilgili planlamalarını yapmak üzere yönlendirmek istiyoruz” dedi.

Çavuşoğlu: İşbirliği daha da güçlenecek

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu da protokol sayesinde Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile var olan işbirliğin daha da güçleneceğine inandığını kaydetti.

Protokolle dünyadaki yenilikler üzerine Bakanlık çalışanlarına hizmet içi eğitim verilebileceğini kaydeden Çavuşoğlu, “Bu protokole; dünyadaki bilgilerin Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile buluşması olarak bakıyoruz. Tarım sektörü, dünya standartlarına uymak zorundadır. KKTC’nin standartları yakalaması için dünyadaki bilgilerin en iyisine ulaşabilmek adına ülkesine, insanına katkı koymak isteyen herkesle birlikte çalışmaya hazırız” dedi.   

Çavuşoğlu, protokolle, üniversite öğrencilerinin de bakanlığa bağlı çiftliklerde çalışmalar gerçekleştirebileceklerini söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2017, 16:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104