banner6

Tarım Bakanlığı ile YDÜ arasında protokol

banner37

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Yakın Doğu Üniversitesi arasında “Eğitim ve Araştırma İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Tarım Bakanlığı ile YDÜ arasında protokol
banner151 banner143

Üniversite öğrencilerinin/asistanlarının staj veya rotasyonlarını Bakanlığa bağlı birimlerde yapabilmesi ve üniversite akademisyenlerinin bilimsel araştırma projelerini Bakanlık ile ortak olarak yürütebilmesi amacıyla imzalanan protokole Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel imza koydu. Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nda gerçekleştirilen imza töreninde Veteriner Dairesi Müdürü Hüseyin Ataben ve YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ da hazır bulundu.

Çavuşoğlu: Dünyaya ulaşabilmek ve dünyayla birlikte hareket edebilmek için bilimsel bilgi önemli

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, Yakın Doğu Üniversitesi’nin ülkemizde kurulmuş en büyük özel üniversite olma unvanıyla, ülkemizin ileriye taşınmasında son dönemde bilhassa attığı dev adımlarla ülkemizi çağdaş bir coğrafya olmaya ulaştırma noktasında büyük emekleri olan bir üniversite olduğunu belirterek, üniversitenin kurucu rektörü Dr. Suat Günsel ve YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel’e teşekkür etti. Bir çok bölümüyle çok ciddi bir bilgi birikimini ülkemize taşıyan YDÜ’nün ülkemize önemli bir katkı koyduğunu ifade eden Çavuşoğlu, Bakanlık olarak bilimsel bilgiye verdikleri önemi vurguladı. Çavuşoğlu, bakanlık ve üniversite arasında gerçekleştirilen protokolün karşılıklı olarak fayda sağlamak esasıyla hazırlandığını belirterek, protokolle Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile özellikle Veteriner ve Hayvancılık Daireleri’nin dünyadaki çağdaş birikimlerle donatılmasını sağlarken, üniversitede okuyan öğrencilerin de devletteki veterinerler ve devlet kurumlarının birikiminden faydalanmasının sağlanacağını ifade etti. Çavuşoğlu, “Biz Tarım Ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı olarak devleti temsil eden, devletin işlerini yürütmekle görevli bir bakanlık olarak dünyaya ulaşabilmek ve dünyayla birlikte hareket edebilmek için ayağımızın yanına kadar gelen bu kadar değerli bilim adamıyla çalışabilmek ve bunu YDÜ gibi kurumsal bir üniversiteyle yürütmek bizim için gurur vesilesidir” diyerek, protokolün ülkemize hayırlı olmasını diledi.  bu  anlamda

Günsel: Üniversiteler ülkelerini ve toplumlarını yükseltir

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel de yaptığı konuşmada, Yakın Doğu Üniversitesi olarak Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını ifade etti. Kurucu Rektör Dr. Suat Günsel’in “Üniversiteler toplumların dokuma tezgahıdır” sözünü hatırlatan Günsel, “Üniversiteler toplumlarını, ülkelerini ve şehirlerini yükselten kurumlardır. Bizler YDÜ olarak bu yolda gerçek bir üniversitenin yapması gerektiği gibi bu tür işbirliklerine çok önem veriyoruz. Bu protokolle birlikte çalışacak olmaktan büyük bir mutluluk  duyuyoruz. Elimizden geleni her zaman ülkemiz için yapma gayretinde bir üniversiteyiz. Bu protokolün de hayırlara vesile olmasını temenni ederim” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2016, 13:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104