banner6

TKP burslarla ilgili değişikliği kınadı

banner37

TKP Yeni Güçler Gençlik Örgütü, hükümetin burs tüzüğü ile ilgili yaptığı son değişikliği kınadı.

TKP burslarla ilgili değişikliği kınadı
banner151

TKP Yeni Güçler Gençlik Örgütü Başkanı Mehmet Akça yaptığı yazılı açıklamada, KKTC vatandaşlarının mevcut olan burslardan tam anlamıyla yararlanamadığı halde, bu değişikliğin hükümetin zaafiyetinden kaynaklandığını savundu.

Halk arasında “paket” olarak bilinen  TC-KKTC yapısal dönüşüm programı adı altında yapılan bu değişikliğin hükümetin Kıbrıs Türk gençliğinin haklarını savunmadığı ve iradesini ortaya koyamadığı bir noktada olduğunu gösterdiğini iddia eden Akça, “UBP-DP koalisyon hükümetinin burs tüzüğünde değişiklik yaparak başarı burslarının, destek burslarının, lisans, yüksek lisans, doktora ve tıpta uzmanlık burslarının tümünün birden düşürülmesini Kıbrıs Türk gençliğine bir hakaret olarak değerlendiriyoruz. Yüksek lisans ve doktoraya teşviki kaldırarak kota koymasını da Kıbrıs Türk gençliğinin eğitim imkânlarını eğitim imkânlarının kısıtlanması olarak değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Akça, burslar ile ilgili devletin derhal mevcut düzenlemeleri kaldırmasını ve burs tüzüğünü sosyal devlet standartlarına getirmesini talep etti.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 14:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110