banner6

TMK öğrencilerinden büyük başarı

banner37

TMK öğrencileri, Londra Üniversitesi’nin yılda iki kez düzenlediği ve 70 farklı ülkeden milyonlarca öğrencinin katıldığı IGCSE sınavında en yüksek puanları alarak dünya birincisi oldu.

TMK öğrencilerinden büyük başarı
banner99

Ahmet VAMIK

Türk Maarif Koleji öğrencileri International General Certificate of Secondary Education (IGCSE) sınavında önemli bir başarı elde etti. TMK öğrencilerinden Olgun Paşalar, matematik dalında tam puanla dünya birincisi olurken, Paylaş Ulual ise Türkçe dalında dünya birincisi olarak Türk Maarif Koleji’ni ve ailelerini gururlandırdı.

Öğrenciler, Londra Üniversitesi’nin yılda iki kez düzenlediği ve 70 farklı ülkeden milyonlarca öğrencinin katıldığı IGCSE sınavında en yüksek puanları alarak dünya birincisi oldu. Türk Maarif Koleji Müdürü Fehmi Tokay ise öğrencilerinin elde ettikleri başarının kendilerini gururlandırdığını söyleyerek, öğrencilerine teşekkür etti.

Tokay: Daha büyük başarılar elde etmek istiyoruz

Türk Maarif Koleji öğrencilerinin neredeyse her yıl IGCSE sınavında dünya birincilikleri elde ettiğini belirten TMK Müdürü Fehmi Tokay, uluslararası bir sınavda elde edilen bu birinciliklerin okul yönetimini, öğretmenleri, öğrencileri ve ailelerini gururlandırıp motive ettiğini vurguladı.

“Bu sonuçlar ve başarılar TMK’da iyi işler yapıldığının göstergesidir” diyen Tokay, başarılı olan öğrencileri, öğretmenleri ve ailelerini tebrik ettiklerini ifade etti. “Daha büyük başarılar elde etmek için çalışmalarımızı sürdürmekte kararlıyız” diyen Fehmi Tokay, A Level sınavlarında da dünya birincilikleri beklediklerini kaydetti.

Öğrencileriyle gurur duyuyorlar

Matematik öğretmeni İbrahim Aksaray, sadece müfredata bağlı kalmadan IGCSE sınavıyla ilgili konuları da işlediklerini, konuları zamanında bitirerek öğrencilere bol bol soru çözdürdüklerini, Olgun’un da azimli bir öğrenci olması nedeniyle başarılı olmak için elinden gelen her şeyi yaptığını ve kendilerini gururlandırdığını ifade etti.

Edebiyat öğretmeni İsmet Teralı ise, Paylaş’ın sessiz ama emin adımlarla ilerleyen çok alçak gönüllü ve ilgili bir öğrenci olduğunu belirtti. “Öğrencim olarak umarım ona bu sınavda yardımcı olabildim” diyen Teralı, öğrencisini başarısından dolayı tebrik ettiğini söyledi.

Paşalar: Tıp eğitimi almak en büyük hayalim

IGCSE sınavının matematik dalında tam puanla dünya birinciliği kazanan Olgun Paşalar, çok soru çözdüğünü, notlar aldığını, anlamadığı konular üzerinde daha fazla kafa yorduğunu ve farklı soru metotlarında binlerce soru çözerek çalıştığını ifade etti.

Sınava birinciliği hedefleyerek ve bunu başarabileceğine inanarak katıldığını belirten Paşalar, “küçüklüğümden beridir hayalim tıp eğitimi almaktı, hep bunun hayaliyle büyüdüm. Hedefim, Hacettepe Tıp Fakültesi’nde eğitim almak. Üzerimde emeği olan, bana inanan ailem ve tüm hocalarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Ulual: Birincilik bana sürpriz oldu

IGCSE sınavının Türkçe dalında 100 üzerinden 99 puanla dünya birinciliği kazanan Paylaş Ulual, farklı tarzlarda hem Türkçe hem de İngilizce konularda kendisini geliştirdiğini belirtti. Sınava katılırken birincilik hedefi olmadığını kaydeden Ulual, sonucun kendisine sürpriz olduğunu ifade etti.

Çocukluğundan beridir fizikle ilgilendiğini ve bu dalda eğitim almak istediğini söyleyen Paylaş Ulual, üniversite konusunda ise henüz bir karar vermediğini belirtti. Ulual, “TMK öğretmenleri ve aileme, özellikle İngilizce öğretmeni olan ve beni bu konuda çok iyi yetiştiren babama teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104