banner6

Töre ilahiyat kolejine sahip çıktı

banner37

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Zorlu Töre de, Meclis Genel Kurulu'nda Hala Sultan İlahiyat Koleji ile ilgili yaptığı konuşmada, okuldaki duruma işaret ederek, İlahiyat Koleji’ne ilginin yoğun olduğunu belirtti.

Töre ilahiyat kolejine sahip çıktı
banner99

Töre, kolejin kapatılması için açılan davaları eleştirerek, mezun olan gençlerin sadece “Arapça öğrenir kuranı kerim eğitimi alır” mantığının doğru olmadığını anlattı.

Töre, “Okulda verilen eğitim ve öğretim tamamen milli Eğitim Bakanlığına bağlıdır, öğretmen atamalarını da Milli Eğitim Bakanlığı yapmaktadır” dedi.

Töre, Mahkemenin adaletli davranması temennisinde bulundu.

Berova: Müfredat bakanlık tarafından belirleniyor

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova da, Töre’nin konuşmasına cevaben, kolejin bakanlığa bağlı ve diğer eğitim kurumları gibi bir kurum olduğunu belirterek, Genel Öğretim Dairesi altında bulunan okulun açılış sürecini anlattı.

Okulun müfredatının bakanlık tarafından belirlendiğini ifade eden Berova, kolej düzeyinde olan okulun, sınavla öğrenci alan bir kurum olduğunu anlattı.

Okul üzerinden  yapılan söylemleri doğru bulmadığını vurgulayan Bakan Berova, okulun kendilerinin yaptığı müfredat doğrultusunda çalışmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2016, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104