Tunçalp, Türk Dili Konuşan Milli Kütüphane Başkanları toplantısına katıldı

banner37

Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Milli Kütüphane Başkanlığı’nın organizasyonuyla gerçekleştirilen Türk Dili Konuşan Milli Kütüphane Başkanları toplantısına katıldı. 

Tunçalp, Türk Dili Konuşan Milli Kütüphane Başkanları toplantısına katıldı
banner99

Daireden yapılan açıklamaya göre, toplantıyla, Türkiye'nin geçici sekretaryasını üstlendiği, Türk dilinin etkin kullanımına destek olmak üzere oluşturulan “Türk Dili Konuşan Ülkeler ve Akraba Toplulukları Milli Kütüphaneleri Birliği”nin çalışmalarına resmi ivme kazandırması hedefleniyor.

KKTC’yi temsilen Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp ve Kültür Dairesi Kültür Merkezi Yönetmeni Ceyhan Özyıldız’ın katıldığı toplantı, 30 Ekim - 2 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştiriliyor.

banner134

TÜRKSOY üyesi Türk Cumhuriyetleri ile gözlemci ülkelerin Milli Kütüphane Başkanlarının katıldığı toplantılar süresince, Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp, KKTC Milli Kütüphanesi’nin tanıtımını yaparak Kütüphanenin geliştirilmesi ve Türk Cumhuriyetleri ile işbirliğinin artırılması amacıyla çeşitli temaslar kurup görüşmeler gerçekleştiriyor. 

Tunçalp, Antalya’daki toplantının ardından, kontrol ve denetimini gerçekleştirmek amacıyla, Expo 2016 Antalya’da geçtiğimiz yıl ziyarete açılan “Kıbrıs Türk Kültür Evi ve Bahçesi”ni ziyaret edecek. ​

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75