Uluslararası öğrenciler tek çatı altında toplanıyor

banner37

KKTC’deki yabancı öğrencilerin deneyimlerini paylaşmaları için yola çıkan VOIS Cyprus büyüyor

Uluslararası öğrenciler tek çatı altında toplanıyor
banner90
banner99

Ramazan SAFA

Ülkemizde VOIS Cyprus adlı organizasyon etrafında toplanan uluslararası öğrenciler, örgütleniyor.

banner134
Henüz yeni bir oluşum olmasına rağmen yabancı uyruklu öğrencilerin desteğiyle her geçen gün büyüyen VOIS Cyprus, bugün saat 16.30’da Gazimağusa'da Doğu Akdeniz Üniversitesi Mustafa Ersoy Salonu'nda genel kurul gerçekleştirecek.

Genel Kurul’a basın mensuplarını, uluslararası öğrencileri ve tüm halkı davet eden VOIS yetkilileri, bugün yapılacak etkinlikte organizasyonun kapsamlı bir şekilde tüm öğrenciler tarafından anlaşılmasını sağlayarak öğrencilere oluşumun hedeflerine yönelik yapıcı bir tartışma ortamı sunmayı amaçlıyor.

KKTC’deki uluslararası öğrencilerin deneyimlerini paylaşmaları için bir platform sunmayı amaçlayan ve kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olan VOIS, uluslararası öğrencilerin karşı karşıya kaldığı toplumsal problemlerle mücadele etmeyi, yerli halk ile uluslararası öğrenciler arasında bir köprü görevi görerek güvenli bir diyalog alanı oluşturmayı kendine misyon ediniyor.

Bu Genel Kurul ile birlikte VOIS Cyprus, temel hedeflerini ve değerlerini uluslararası öğrencilere anlatacak; öğrenciler arası bir ağ oluşturacak. Ayrıca toplum içerisindeki sorunlara ve yetersizliklere yeni çözümler aramak da etkinliğin ana konularından biri olacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75