banner6

Veliler öğretmeni geri istiyor

banner37

Okuldaki öğretmen kadrosunun bir kişi azaltılarak, öğrencilerin birleştirilmiş sınıfta eğitim görmesinin istendiğini savunan Kumyalı İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Öztürk, geçen yıl 6 olan öğretmen sayısının bu yıl 5’e düşürülmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Öztürk, alınan öğretmen kadrosunun geri verilip, öğretmen gelinceye kadar öğrencileri okula göndermeyeceklerini açıkladı.

Veliler öğretmeni geri istiyor
banner151 banner143

Ayşe BULUT

Kumyalı İlkokulu’nda birinci sınıf öğrencileri, öğretmenleri olmadığı için henüz ders başı yapamadı. Veliler, okuldaki öğretmen kadrosunun bir eksiltilerek öğrencilerin birleştirilmiş sınıfta eğitim görmesini asla kabul etmeyeceklerini ve alınan öğretmen kadrosu geri verilip, öğretmen gelinceye kadar çocuklarını okula göndermemekte kararlı olduklarını açıkladı.

Kumyalı İlkokulu birinci sınıf öğrencilerinin velileri adına, okul aile birliği başkan ve üyeleri dün okulun önünde bir basın açıklaması yaptı.

Kumyalı İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Öztürk, yaptığı açıklamada, kadro azaltılması nedeniyle okulda öğretmen eksikliği yaşandığını ve birinci sınıfların öğretmenleri olmadığı için velileri tarafından okula gönderilmediğini açıkladı.

Öztürk, okula öğretmen kadrosunun geri verilmemesi durumunda süresiz eylem yapacaklarını söyledi.

Ahmet Öztürk, 2 yıl önce söz konusu okulun öğretmen kadrosunun 6’ya çıkartıldığını, bu yıl ise 5’e düşürülerek, öğrencilerin birleştirilmiş sınıfta eğitim görmesinin istenildiğini söyledi.
Öztürk, okul aile birliği ve veliler olarak, öğrencilerin birleştirilmiş sınıfta eğitim görmesine karşı olduklarını ve bu nedenden dolayı birinci sınıf öğrencilerini okula göndermediklerini ve ders başı yapmadıklarını belirtti.
Öztürk, okul aile birliği ve veliler olarak söz konusu öğretmen eksikliğinin pazartesi gününe kadar giderilmemesi durumunda süresiz eylem yapacaklarını kaydetti.

Öztürk, Maliye Bakanı’na ‘sıfır makam aracı alma’ konusunda da sitem ederek, araba almaya para olduğunu ancak öğretmene para olmadığını söyledi.
Okul aile birliği üyesi Fatoş Erdinç de, 1975 yılında eğitime başlayan okulun yıllar içinde gerek öğretmen gerek altyapı anlamında sıkıntılar yaşadığını ancak bakanlık tarafından bu sıkıntıların aşıldığını ve okulu bugüne kadar taşıdıklarını belirtti.

Fatoş Erdinç, şöyle konuştu:

“Yıllar içinde okulun en büyük sorunu olan birleştirilmiş sınıf ortamını son iki yıldır aşmıştık ve çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamıştık. 2015 – 2016 eğitim yılını altı öğretmen kadrosuyla tamamlayan okulumuzun, yeni eğitim yılına bir öğretmen eksiği kadrosuyla devam edeceği, bakanlığın yetkililerince okulun sorumlu öğretmenine bildirildi. Bu durumda, hakkımız olan 6. öğretmeni alıncaya kadar eylemlerimiz devam edecektir.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2016, 15:45
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104