banner6

YDÜ Enstitüsü müdürü Knesset'i ziyaret etti

banner37

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Yakın Doğu Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Umut Koldaş, Brandeis Üniversitesi’nin Schusterman İsrail Çalışmaları Merkezi tarafından düzenlenen program kapsamında, İsrail Parlamentosu  (Knesset) ve Yüksek Mahkemesi’ni ziyaret etti.

YDÜ Enstitüsü müdürü Knesset'i ziyaret etti
banner151 banner143

YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, ziyaretlerde program katılımcılarına İsrail yasama, yürütme ve yargı organı olan Knesset’in ve Yüksek Mahkeme’nin mevcut yapıları, işleyişleri ve birbirleri ile ilişkileri üzerine  seminerler verildi.

İsrail’in iç ve dış siyaseti ile ilgili farklı siyasi yaklaşımların katılımcılarla paylaşıldığı parlamento ziyaretinde, farklı siyasi partilere mensup yasa yapıcılar ve uygulayıcılar İsrail’in mevcut siyasi öncelikleri ve kendi partilerinin bu önceliklerle ilgili siyasi duruşları hakkında bilgi verdiler.

Uluslararası İsrail Çalışmaları Yaz Enstitüsü kapsamında gerçekleştirilen ziyarete katılan Koldaş, program dahilinde gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında İsrail Parlamentosu Knesset’te yer alan siyasi parti temsilcileri ile bir araya geldi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 10:56
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104