banner6

YDÜ'den bilime dev yatırım

banner37

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), 50 bin metrekarelik alana sahip olması öngörülen Uluslararası İleri Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ni kuracağını açıkladı.

YDÜ'den bilime dev yatırım
banner99

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, mimari projesi tamamlanan merkez KKTC’deki Üniversiteler bünyesinde yer alan akademisyenlere de ideal araştırma ortamı yaratmak ve akademisyenlerin  küresel projelerde yer almalarına destek olmayı amaçlıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Fahreddin Sadıkoğlu, konuyla ilgili açıklamasında şöyle dedi:

“Artık tıp ve bir çok alanlarda tek bir bilim dalı yeterli değildir. Çok farklı alanlarda uzmanların bir araya gelmesi, büyük bir sinerji yaratmakta ve başarıya götürmektedir. Farklı alanlarda uzmanlıklara sahip bilim insanları, tek başına yapılması mümkün olmayan ya da yıllar süren projeleri gerçekleştirme imkanı bulacaklardır. Bu merkezde uluslararası multi-disipliner guruplardan, mühendisler, moleküler biyologlar, hekimler, eczacılar ve  çok farklı meslekten insanlar bir araya gelecek, yenilikçi araştırmalar ve ortak sorunları çözmek için herkes kendi bilgi ve becerisini ortaya koyup çalışma imkanı bulacaktır.”

Merkezde, Nanoteknoloji, Biyoteknoloji, Akıllı Robotik Sistemler ve “Akıllı” İlaçlar gibi birçok konuda araştırmalar yapılacağı kaydedildi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104