170 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı

banner37

KKTC’nin de yer aldığı “ITB Berlin Fuarı” sona erdi.

banner87
170 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı
banner90
banner99

Ali CANSU (Almanya-BERLİN)

Almanya’nın başkenti Berlin’de turizm sektörünün en önemli buluşma noktalarından olan Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı “ITB Berlin” dün tamamlandı.

8 Mart’ta başlayıp 12 Mart’ta sona eren fuara 187 ülkeden, 10 bin 147 turizm şirketi katıldı, 170 binden fazla kişi tarafından ziyaret edildi.

Fuarı bu yıl 6 bin gazeteci izledi ve bunların bin 500’ü yurt dışından geldi.

Turizm fuarlarının en büyüğü olan “ITB Berlin”e KKTC’den Turizm Bakanlığı, Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB), Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KTOB), Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği (RES-BİR), Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Korineum Golf Clup, Girne Amerikan Üniversitesi, acenteler, otelciler ile ülkemize bulunan acentelerin Almanya’daki partnerleri katıldı.

Fuar süresince birçok kongre ve toplantı benzeri organizasyonlar düzenlendi. Bu sayede katılımda yüzde 25 düzeyinde rekor artış olduğu ifade ediliyor.

ITB Berlin Fuarı’ndaki kongre ve toplantılara ise ilginin büyüdüğü dikkat çekti. ITB süresince gerçekleştirilen 200 kongre ve toplantı ve çalıştayı geçen yıla göre yüzde 25 artışla 21 bin kişinin izlediği bildirildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75