5 kadın girişimci ödüllendirilecek

banner37

İş Kadınları Derneği ve Creditwest Bank ortaklığında düzenlenen ‘İş Fikrim’ Proje Yarışması’nı kazananlar 12 Temmuz’da törenle açıklanıyor

5 kadın girişimci ödüllendirilecek
banner90
banner8

Kadının ekonomideki yerini güçlendirmek ve bu sürecin sürdürülebilir olabilmesini sağlamak amacıyla İş Kadınları Derneği ve Creditwest Bank’ın iş birliği ile hayata geçen “İşte Fikrim” Proje Yarışması’nda sona geliniyor.

Jüri üyelerinin yoğun çalışmasının ardından kazanan projeler, 12 Temmuz 2019, 18.30’da Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenecek kokteyl ve ödül töreniyle açıklanacak.
   Bu yılki jüri üyeleri, iş insanı Semra Erel, ekonomist Fatma Coşar Kınış, Prof. Dr. Fatma Güven Lisaniler, İş Kadınları Derneği adına Akıle Gamze Hastunç ve Creditwest Bank adına Ticari Krediler Müdürü Özlen Paralik, kazananları belirlemek için haziran periyodunda birden fazla toplantı organize etti.
   2. İşte Fikrim Proje Yarışması’nda 1. seçilecek proje sahibine Creditwest Bank tarafından 15.000 TL, 2. projenin sahibine 10.000 TL ve 2 proje sahibine ise 1 yıl geri ödemesiz ve 1 yıl faizsiz kredi sağlanacak.
   Yarışmaya, kendi işinde çalışan ve işini veya iş yerini geliştirmek isteyen, kendi işini kurmayı hedefleyen ya da amatör bir tarz ile işini yapan ve profesyonelleşmek isteyen kadınlar başvuru yapmıştı.

Ekingen: Kazananları ‘ortak akıl’ belirledi

banner134
İş Kadınları Derneği Başkanı Şenay Ekingen, yarışmanın ikinci yılında da ilk yıl olduğu gibi birbirinden değerli iş kadınlarının başvuru yaptığını, jüri üyelerinin de ortak akıl yürüterek kazananları belirlediğini ifade etti.

Zaheer: Desteğimiz sürecek

Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer, toplumsal ve ekonomik kalkınma sürecinde kadınların etkin biçimde yer alması, kadınların iş gücüne katılımını ve istihdamının artırılmasını, sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleştirilebilmesinde önemli bir unsur olarak değerlendirdiklerini belirtti.

Zaheer, bu kapsamda banka olarak kadın girişimcilere yönelik ürün ve hizmetler geliştirdiklerini ve İş Kadınları Derneği ile 2 yıldır İş Fikrim Projesi’ne desteği sürdürdüklerini ifade etti. Zaheer, ilkini 2018 yılında yaptıkları projeden edindikleri tecrübe ile kadın girişimcilerin kendilerine güvenen, güçlü önsezilere sahip, sabırlı, dayanıklı, risk üstlenebilen, ikna kaabiliyeti kuvvetli, iletişime açık ve insiyatif kullanan bireyler olduklarını gördüklerini belirtti.
   Yarışmaya Kuzey Kıbrıs’ın her bölgesinde 48 kadın girişimci katılım gösterdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75