banner6

7 yılda 500 çırak… Yeni okul 2 bin kapasiteli

banner37

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası (KTEZO) Başkanı Mahmut Kanber ve beraberindeki heyet Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Mustafa Kaymak’a nezaket ziyaretinde bulundu.

7 yılda 500 çırak… Yeni okul 2 bin kapasiteli
banner99

KTEZO’dan verilen bilgiye göre, ziyarette konuşan KTEZO Başkanı Mahmut Kamber, Sanayi Odası’nın yeni yönetimine başarılar diledi.

Kanber, KKTC’nin küçük bir ülke olduğuna dikkat çekerek, “Güçlü odalar için işbirliği ve dayanışma çok önemlidir. Ülkemizde ekonomik alanda faaliyet gösteren 3 büyük odanın birlikteliği ülke kalkınması için büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.

Kanber, KTEZO hakkında da bilgi vererek, şunları söyledi:

“Şu anda çıraklık okulumuzda 350 öğrencimiz var. Ülkemizdeki ara ve teknik eleman açığına yönelik olarak faaliyet gösteriyor. Buradan çırak ve kalfalar mezun oluyor. Ayrıca çeşitli dallarda yetişkinlere yönelik eğitimlerimiz de var. En önemlisi, mezunlarımızın belgeleri uluslararası geçerliliğe sahip. 7 yılda 500 mezun verdik ve neredeyse tamamı işyerlerinde çalışıyor. 2 bin öğrenci kapasiteli yeni okulumuz tamamlanmak üzere. Önümüzdeki eğitim döneminde faaliyete geçecek.”

KTSO Başkanı Mustafa Kaymak da, “Oda olarak diğer odalarla işbirliğine ve güç birliğine hazırız. Benim hedeflerim arasında odaları sıkı bir işbirliğine sokmak da var. Yapılacak çok işimiz olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 14:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104