80 yıldır duyarlı bankacılık anlayışıyla çalışıyorlar

banner37

Limasol Bankası yıllık genel kurulunu yaptı

banner87
80 yıldır duyarlı bankacılık anlayışıyla çalışıyorlar
banner90
banner8

Limasol Bankası’nın bağımsız denetimden geçmiş 2018 yılı hesaplarını onaylatması yanında, yeni anasözleşme ve tüzük tadilatı da 26 Nisan 2019 tarihinde Banka Genel Müdürlük Kültür Salonu’nda gerçekleşen 2018 Yılı Yıllık Genel Kurul Toplantısı’nda hissedarların onayına sunuldu.
   Kooperatif Şirketler Mukayyitliği denetim ve gözetiminde gerçekleşen yıllık genel kurul, hissedarların, banka çalışanlarının ve davetlilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.
   Divan oluşumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında Limasol Bankası’nın çalışmalarını anlatan bir video gösterimi yapıldı.

Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, Limasol Bankası’nın 80 yıldır toplumun ihtiyaçları için duyarlı bankacılık anlayışıyla çalıştığını, her zaman daha iyi hizmet için de çalışmaya devam edeceğini belirtti. Yönetim Kurul’u 2018 yılı icraatları ve Kurumsal Yönetim İlkeleri Uyum Raporu’na değinen Kemaler, bankanın genel olarak geçmişten bugüne gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sermaye güçlendirme programı kapsamında daha da büyümek ve daha çok kâr elde etmek için çağrıda bulunarak hisse alarak sermayeye katkı koymaya davet eden Kemaler, ayrıca bu yıl 80. yıllarını tüm çalışan, hissedar ve müşterilerle gurur, mutluluk ve coşku ile kutladıklarını ve geçmişten geleceğe güvenle ilerlemenin haklı gururunu yaşadıklarının altını çizdi.
 

Yoğurtcuoğlu: Güvenli gelecek için en iyi şekilde hizmete devam edeceğiz

Limasol Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi İlkin Yoğurtcuoğlu ise ekonomik gelişmeler ve KKTC bankacılık sektörünün geldiği noktaya kısaca değindikten sonra, Limasol Bankası’nın 2018 yılı mali-finansal gelişmeleri ve performans rasyoları yanında diğer faaliyetlerini de özetle aktardı.

Yoğurtcuoğlu, “Limasol Bankası ülkenin önemli yerel finans kuruluşlarından birisidir ve gücünü köklü geçmişinden alarak geçmişten, geleceğe, güvenle müşteri odaklı çalışmalarını sürdüren bankamız güvenli gelecek için ileriki dönemde de en iyi şekilde hizmet vermeye devam edecektir” dedi. Yoğurtcuoğlu, Genel Kurul’un Limasol Bankası camiası için hayırlı olmasını temenni ederek, hissedarlara, müşterilere ve takım ruhuyla, özveriyle çalışan personele teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
   Konuşmaların ardından, Dış Denetim Firması Fevzi Adanır & CO. International & Certified Public Accountants tarafından teftiş edilmiş 2018 yılı hesapları ve denetim raporu okundu. Gündem maddelerinin icrasının ardından, yeni anasözleşme – tüzük ve hesap oylamasına gidilmesi ile tamamlandı ve gerek hesaplar gerekse de ana sözleşme tüzük maddeleri geçerli oyların oybirliği ile onaylandı.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75