banner6

Açık Pazar yine doluydu

banner37

Lefkoşa’da her pazar sabah saat 06.00’da başlayıp geceye kadar süren “Açık Pazar”da, meyve- sebze, hediyelik eşya ve giyim stantları uygun fiyatlarla tüketiciye hizmet veriyor

Açık Pazar yine doluydu
banner150 banner151 banner143

Ali CANSU

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından Lefkoşa Otobüs Terminali’ne kurulan “Açık Pazar”, vatandaşların yine ilgi odağı oldu.

Havanın güneşli olmasıyla birlikte dün vatandaşlar haftalık alışverişlerini yapmak için yine pazar yerine akın etti. Vatandaşlar “Burada hem günlük taze sebze- meyvemizi, hem taze süt ürünlerini, hem de köy ekmeklerini, köy hellimlerini marketlerden daha uygun fiyata direkt üreticiden alma şansımız doğuyor” diyerek pazar alışverişlerinden asla vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Günlük taze sebze ve meyveler

Sebze meyveden giyime, hediyelik eşyadan kitaplara kadar birçok standın bulunduğu açık pazarın en önemli özelliği, vatandaşa sunulan malların marketlere oranla daha ucuz ve günlük olması.

Her pazar sabah saat 06.00’da başlayıp geceye kadar süren “Açık Pazar”da, meyve- sebze, hediyelik eşya ve giyim stantları uygun fiyatlarla tüketiciye hizmet veriyor.

KIBRIS’ın konuşma imkânı bulduğu bazı vatandaşlar, “Açık Pazar”ın hem ucuz hem de kaliteli ürün bulmak için çok iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

Lefkoşa’dan olduğu kadar çeşitli köylerden gelen satıcılar da gördükleri ilgiden memnun. Bazı üreticiler, ürettiklerini doğrudan halka sattıkları ve aracıyı ortadan çıkardıkları için hem kendilerinin hem de tüketicinin daha kârlı olduğunu kaydetti.

Fotoğraf/ Özmen YILANCILAR

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2017, 09:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110