banner6

AKSA'nın tartışma yaratan santral ünitesi KKTC'den gönderiliyor

banner37

EL-SEN Yönetim Kurulu Başkanı Umut Öksüzoğlu, Kalecik’te elektrik santrali bulunan AKSA enerji şirketinin kapasite artırımı için getirttiği ünitenin yurt dışına gönderileceğinin Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş tarafından açıklandığını söyledi.  

AKSA'nın tartışma yaratan santral ünitesi KKTC'den gönderiliyor
banner150

banner150

banner99

Öksüzoğlu’nun konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

AKSA isimli özel şirketin oldu bitti yaratarak üretim kapasitesini toplumsal çıkarlarımızın aleyhine artırmaya yönelik yeni santral getirme girişimine karşı ilgililer ve kamuoyumuzu uyarmıştık. Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) olarak niyetimizin “bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek olduğunu” her zaman söz ve eylemlerimizle ortaya koyageldik.

EL-SEN’in, Maliye Bakanı Sayın Serdar Denktaş ile yaptığı verimli görüşmede; bir yandan elektrik maliyetlerinin düşürülebilmesi için ortak çalışma ve kamusal alanın borçlarının ödenebilmesi için mahsuplaşmanın yeniden değerlendirilmesi ele alınırken, diğer yandan sendikamız, oldubittilere karşı sessiz kalmayıp meşru her yolla toplumsal çıkarlarımızı savunmaya devam edeceğini ortaya koymuştu.

Maliye Bakanı’nın, sendikamıza, limanda bekleyen ünitenin yurt dışına çıkartılacağı bilgisini vermesi diyaloğun yapıcı bir şekilde sürdüğünün işareti olarak kabul edilmiştir. Toplumsal menfaatler için, toplumun çıkarlarını koruma amacı ile her türlü demokratik ortamda görüşme ve tartışmaya açık olan sendikamız bu gelişmeyi olumlu olarak değerlendirmiştir.

EL-SEN, hükümette hangi parti veya partiler olursa olsun halkımıza daha ucuz, kaliteli ve sürdürülebilir elektrik sağlanması amacına dönük olumlu öneri ve katkılarını sunmaya devam edecektir. ÖZERK bir KIB-TEK yaratılmasının enerji alanında pek çok sorunu çözeceğine içtenlikle inanıyoruz. KIB-TEK’in yapısal değişikliği bu temelde ele alınırsa bundan tüm halkımız kazançlı çıkacaktır.

Katılımcı demokrasi göstergesi olan her girişimi olumlu karşılarken, gözümüz her zaman açık duracak ve aynı duyarlılıkla gelişmeleri izleyerek halkımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104