Allah şahidimdir gece uyuyamıyorum

banner37

Küçükuncular Group Direktörü Erdinç Küçükuncular, Kovid-19 salgını sonrasında küçülmeye gitmek zorunda kalacaklarını açıkladı:

Allah şahidimdir gece uyuyamıyorum
banner99

“KÜÇÜLMEK ZORUNDAYIZ”… Küçükuncular Group Direktörü Erdinç Küçükuncular, Kovid-19 salgını döneminde kapalı kalan şirketin kan kaybettiğini söylerken; “Bizim gibi firmalar, bu süreç sonucunda ya küçülecek ya da batacak. Bu işin ayıbı yok. Cicili bicili de konuşamam. İş yaptığım insanlara yönelik sorumluluklarımın da bilincindeyim. 100 çalışanla yollar ayrılacak. Küçüleceğiz çünkü önümüzü göremiyoruz” ifadelerini kullanandı.

“KUR OYUNU OYNANIYOR”… Erdinç Küçükuncular, ülkeyi ve bütün sektörleri zor bir sürecin beklediğini de aktarırken, yaşadığımız periyodu ranta çevirmek isteyen ‘dış güçlerin’ Türkiye’ye ‘kur oyunu’ oynadıklarını savundu; “İnanıyorum ki Türkiye bu tehditle de baş edecek ve kurlar yine düzelecek. Türkiye’nin her zaman yanımızda olduğunu bilmek çok güzel” dedi. Küçükuncular, dünyadaki bazı rant odaklarının, TL’nin değerini suni biçimde düşürdüğünü de iddia etti.

Ali ÇATAL

   Bünyesinde Erdinç Kuyumculuk, Simit Dünyası ve EK Accessories gibi farklı işletmeleri barındıran Küçükuncular Group Direktörü Erdinç Küçükuncular, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik yasakların yürürlükte olduğu süreçte kapalı kalmalarının şirkete ciddi anlamda kan kaybettirdiğini söylerken; yasa gereği şu an personel azaltımı yapamadıklarını, işten çıkarma eylemleri için söz konusu yasal sürenin geçmesini beklediklerini kaydetti.

   “Bizim gibi firmalar, bu süreç sonucunda ya küçülecek ya da batacak. Bu işin ayıbı yok. Cicili bicili de konuşamam. İş yaptığım insanlara yönelik sorumluluklarımın da bilincindeyim. Küçüleceğiz çünkü önümüzü göremiyoruz” ifadelerini kullanan Küçükuncular, şirkette çalışan 190 personelin 100’üyle yolların yakın gelecekte ayrılacağını söyledi, “Allah şahidimdir; gece uyuyamıyorum. İçim ağlıyor” şeklinde konuştu.

   Küçükuncular, ülkeyi ve bütün sektörleri zor bir sürecin beklediğini de aktarırken, yaşadığımız periyodu ranta çevirmek isteyen ‘dış güçlerin’ Türkiye’ye ‘kur oyunu’ oynadıklarını savundu; “İnanıyorum ki Türkiye bu tehditle de baş edecek ve kurlar yine düzelecek. Türkiye’nin her zaman yanımızda olduğunu bilmek çok güzel” dedi. Küçükuncular, dünyadaki bazı rant odaklarının, TL’nin değerini suni biçimde düşürdüğünü de iddia etti.

   Kovid-19’la mücadelede mevcut hükümetin şu ana kadar başarılı bir sınav verdiğini söyleyen Küçükuncular, bu sürecin ‘nihai başarıyla’ taçlanması gerektiğini de söyledi.

“Toparlanma için 2021’i bekliyorum”

   Tam anlamıyla bir toparlanma için en az altı aya ihtiyaç olduğunu da vurgulayan Küçükuncular, ülkeye ve işine inancının halen diri olduğunu söylerken, “Her ay toplam 62 bin pound kira ödeyen, 20 adet perakende mağazası olan birisiyim ve eski günlere dönmek için 2020’i bekliyorum” şeklinde görüş belirtti.

   Salgın periyodunun, gider kalemlerindeki artışı da tetiklediğini söyleyen Küçükuncular, bütün bunlarla aynı anda mücadele etmek zorunda kalmanın, kendilerini çok zor duruma düşürdüğü bilgisini de verdi.

   Küçükuncular, yeni bir girişim ve/veya yatırım planının olmadığını fakat sosyal sorumluluk projelerine ara vermeden devam edeceğini de söylerken; sözlerine şöyle son verdi: “Bu can tende durduğu sürece, bu projeler hız kesmeyecek. Allah bana verdikçe, ben de halka vereceğim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75