Altın fiyatlarında düşüş

banner37

Altın fiyatlarında düşüş
banner8

İç piyasada gram altın 482 liradan, çeyrek altın 801 liradan, Cumhuriyet altını da 3.295 liradan işlem görüyor. Peki altın fiyatlarında yaşanan bu dalgalanma için konunun uzmanları ne diyor? İşte cevabı...

IKON Menkul tarafından hazırlanan altın fiyatları analizinde şu ifadeler kullanıldı: "Geçtiğimiz hafta 1834 direnç bölgesi yakınlarından baskılanan ons altın ABD Tarım Dışı İstihdam verisinin beklentilerin üstünde artış kaydetmesiyle son dört ayın en düşük bölgesine gerileme kaydetmişti.

Yeni haftanın ilk işlem saatlerinde likiditenin az olmasıyla ons altın %5'e yakın düşüşle 1675 seviyelerine kadar çöküş yaşadı.

Mart ayından bu yana ilk kez 1700 bandı altına gerileme kaydeden değerli maden gelen tepki alımlarıyla yeniden bu bölge üzerine toparlamayı başardı.

Teknik açıdan bakıldığında, haftalık grafikte takip ettiğimiz ve 1276 bölgesinden gelen yükselen trend çizgisi altına kıran değerli maden 1276-2075 yükselen hareketin %50 fibonacci düzeltme bölgesi olan 1680 bandının hemen altını test etti.

banner134

Şimdilik bu bölgeden gelişen tepki alımlarıyla toparlamaya çalışan değerli madende yükselen trend çizgisi artık ilk direnç bölgesi olarak takibimizde kalacak. Ons altın bu bölge üstüne toparlamayı başaramaması halinde satış baskısı devam edebilir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88