“Altyapı yatırımlarımız kararlılıkla sürecek”

banner37

Kara para aklama ve suç gelirlerinin finansmanı konusunda mücadelede Near East Bank’tan, bu uğurda etkili teknoloji yatırımlarına imza atıyor

“Altyapı yatırımlarımız kararlılıkla sürecek”
banner90
banner99

“TAKİP EDİLEN KURUM OLACAĞIZ”… Near East Bank Uyum Birimi Kıdemli Birim Müdürü Turgut Fenercioğlu, kaçınılmaz bir gereksinim olan teknolojik altyapıya yönelik yatırımlarda hiçbir sınır tanımadıklarını dile getirirken; dijital bankacılık ve dijital dönüşümün konuşulduğu bu dönemde, sadece yenilikleri takip eden değil; takip edilen kurum olmak için de çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

KIBRIS Ekonomi Özel

banner134
   Uluslararası bankacılık standartlarındaki ürün ve hizmetleriyle sektörde yerini alan Near East Bank, modern yaşamın güncel gereksinimlerini yakından takip ederek kaliteli hizmeti sürdürülebilir kılmaya odaklandı.
   Zengin ürün portföyüne sahip Near East Bank, bu uğurda, ürün ve hizmet üretimini de yerel ekonomiye katkıda bulunacak dağıtım kanalları ve teknolojik altyapısıyla pekiştirerek müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya devam ediyor.
   Near East Bank Uyum Birimi Kıdemli Birim Müdürü Turgut Fenercioğlu, dünya çapında bir sorun olan Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörizmin Finansmanı risklerine karşı etkin teknolojik altyapı yatırımlarını kararlılıkla sürdürdüklerinin altını çizdi. 
   Near East Bank olarak, bu anlayış ile AML/CFT kontrollerini etkin bir şekilde sürdürecek ve yönetecek ekibine ve kaçınılmaz bir gereksinim olan teknolojik altyapısına yapılan yatırımlarda hiçbir sınır tanımadıklarını dile getiren Fenercioğlu, tüm dünyada dijital bankacılık ve dijital dönüşümün konuşulduğu bu dönemde, sadece yenilikleri takip eden değil; takip edilen kurum olmak için de çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 
   Finansal dünyada ödeme işlemlerinden kara paranın engellenmesine kadar uçtan uca çözümler sunan ve alanında söz sahibi olan Fineksus Bilişim Çözümleri firmasının PayGate™ yazılımları ve Near East Technology desteği ile bu alanda fark yarattıklarını dile getiren Fenercioğlu, mali işlemleri ve müşteri veri tabanlarını resmi ve özel izleme listelerine göre filtreleyerek AML düzenlemelerine uyumu sağlayan bir kara liste veya bir diğer ifadeyle ‘yaptırım listeleri’ filtreleme uygulaması olan PayGate™ Inspector yazılımı ile müşteri kabulü ve para transferleri kontrolünü sağladıklarını belirtti. 
  

Yapay zeka ve Near East Technology desteği

   Finans kurumu içindeki şüpheli müşteri davranışlarını belirlemek için kullanılan yeni nesil bir işlem izleme uygulaması olan PayGate ™ Analyzer programına yatırımlarını da gerçekleştirdiklerini söyleyen Fenercioğlu, Yapay Zeka (AI) ve Kural Tabanlı Senaryo yapısının mükemmel kombinasyonu ile finansal hareketlerin en etkin biçimde izlenmesini sağlayacak yazılımın mevcut bankacılık sistemine entegrasyonu işlemlerini Near East Technology desteği ile hızla yürütmekte olduklarının altını çizdi. 
   Fenercioğlu, bankanın bu alandaki etkin çalışmalarını şöyle özetledi:

   “Kara para aklama ve terörizmin finansmanı, ekonomik etkileri olan mali suçlardır. Dünya literatüründe yer aldığı adları ile Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesi ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesini ifade eden AML / CFT (Anti-Money Laundering / Combating the Financing of Terorism) kontrolleri, etkin bir şekilde uygulandığında, kriminal ekonomik faaliyetin olumsuz etkilerini azaltır ve finansal piyasalarda bütünlüğü ve istikrarı teşvik eder. Biz Near East Bank olarak bu konuda kararlı ve emin adımlarla yürüyeceğiz.
   Kara Para Aklama ve Terörizmin Finansmanı’nın önlenmesi alanında yürürlükteki düzenleyici ve yasal çerçeveye, aynı zamanda uluslararası ortak düşünceye uygun ilkelerin doğru bir şekilde uygulanması ile gerek Bankamızın kredibilitesini korumak gerekse devlet ve paydaşları arasında daha geniş bir topluluk içinde güvenilirlik ve istikrarın sağlanması misyonumuzdan ödün vermeden yürüdüğümüz yolda durmayacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75