banner6

Ara bölgede iki toplumlu girişimciler buluşuyor

banner37

İki bölgeli, çok toplumlu “CyprusInno” isimli girişimcilik eğitim platformu hizmetlerini sürdürüyor

Ara bölgede iki toplumlu girişimciler buluşuyor
banner90
banner99

İbrahim FEVZİOĞLU

CyprusInno, Lefkoşa ara bölgede, Home for Cooperation binasında, Toplumlararsı İş formu gerçekleştiriyor.

Bugün saat 18.00 de başlayacak olan etkinlik 20.00’de sonra girişimci katılımcılara yönelik bir kaynaşma kokteyli düzenlenecek.

CyprusInno kurucularından Burak Berk Dolunay ve Steven W. Stavrou ile yapılan röportajda bu akşam kendilerinden ayrı Kıbrıs Sanayi ve Ticaret Odası’ndan Manthos Mavrommatis, Kıbrıs Türk Ticaret Odasın’dan İzzet Adiloğlu etkinliğe katılacak kişiler arasında. Aldığımız bilgilere göre etkinliğe katılacak olan diğer kişiler ise Sapienta Economics’ten Fiona Mullen, PRIO Kıbrıs’tan Mete Hatay katılacak.

Konuşmacılar teorik, politik ve pratik açıdan toplumlararası iş birlikleri üzerine bilgi verecek ve gerçek hayattan örnekler ile toplumlararası işletmelerin yaratacağı fayda ve zorluklara değinilecek. Daha sonra Yeşil Hat Tüzüğü’nün nasıl kullanılması gerektiği ile alakalı ve Kuzey ve Güney arasında açılan sınır kapılarının ardından yapılan ticaret istatistiklerini paylaşacakları bir etkinlik yapılacak.

Açıklamaya göre, Lefkoşa İngiliz Yüksek komserliği, Kıbrıs Türk Ticaret odası ve Kıbrıs sanayi ve ticaret odası tarafından desteklenen organizasyon Amerika Birleşik Devletleri Lefkoşa Büyükelçiliği sponsorluğunda düzenleniyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104