banner6

Ara eleman ihtiyacını karşılamada 'önemli bir adım' atılıyor

banner37

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, yakın bir gelecekte Lefkoşa’da hayata geçecek mesleki teknik eğitim kampusuyla mesleki teknik eğitim kalitesini artıracak, ara eleman ihtiyacını karşılamak adına önemli bir adım atılacağını söyledi.

Ara eleman ihtiyacını karşılamada 'önemli bir adım' atılıyor
banner151 banner143

Berova, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası’nın düzenlediği “Güzelliğin İşletmesi Eğitim Semineri”nin açılışına katıldı. Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’nın yanı sıra, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası Başkanı Mahmut Kanber, Türkiye Berberler-Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Federasyonu Başkanı Bayram Karataş katıldı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, güzellik ve saç hizmetleri alanında 150’nin üzerinde işyeri üyesinin katıldığı seminerde Eğitimci Reflegsolog, Integratif Refleksoloji ve Sistem Kurucusu Eğitim Uzmanı Pelin Bal sunum yaptı.

Kanber: Rekabet edebilirliğin artırılması amaçlanıyor

KTEZO Başkanı Mahmut Kanber, seminerle, daralan ülke ekonomisinde yerel işletmelerin de yer alabilmesini sağlamayı ve rekabet edebilirliği artırmayı amaçladığını belirtti.

Oda olarak meslek ve işletmelerin eğitimi, iş güvenliği, kalite standartlarının yükseltilmesi, iş ve rekabet koşullarının eşit kılınması için çalıştıklarının altını çizen Kanber, esnaf ve zanaatkârın sorunlarının giderilmesi adına yasal ve idari yapının üyeleri yararına düzeltilmesi için uğraş verdiklerini kaydetti.

Berova: Mesleki teknik eğitim kampüsü yakında

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova da konuşmasında, meslek okullarının önemini vurgulayarak, yakın bir gelecekte Lefkoşa’da mesleki teknik eğitim kampüsünün hayata geçirileceğini belirtti.

Berova, KKTC’de mesleki teknik ve eğitim alanında daha gidilecek çok yol olduğunu belirterek, teşviklerin önemine değindi.

Meslek liseleriyle düz liseler arasında yüzde 30’a yüzde 70’lik bir oran bulunduğuna işaret eden Berova, bakanlık olarak bu alana büyük yatırım yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini söyledi.

Özdemir Berova, bu kampüs ile birlikte mesleki teknik eğitiminin daha da kaliteli bir seviyeye ulaştırılacağını ve ülkede yaşanan ara eleman ihtiyacını karşılamak adına da önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Berova, nitelikli iş gücüne sahip işletmelerin ülke ekonomisine büyük katkı yaptığının altını çizdi.

Konuşmaların ardından Berova, Türkiye Berberler-Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Federasyonu Başkanı Bayram Karataş ile Eğitim Uzmanı Pelin Bal’a teşekkür plaketi takdim etti.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 11:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104