banner6

Arıklı: Türkiye'den para akışı durma noktasına geldi

banner37

Yeniden Doğuş Partisi (YDP), “UBP-DP Hükümetinin, Türkiye ile imzaladığı ekonomik protokolün şartlarını yerine getirmediği ve özellikle protokolde yer alan bazı yasal düzenlemeleri yapmaya cesaret edemediği için, Türkiye’den para akışının durma noktasına geldiğini” savundu.

Arıklı: Türkiye'den para akışı durma noktasına geldi
banner151

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı yaptığı açıklamada, “Aynı şekilde proje üretilemediği için Türkiye tarafından ayrılan kaynak da kullanılamamaktadır. Anlaşılan odur ki, 2016 yılında nasıl 680 milyon lira geri gitmişse, bu yıl da projeler için ayrılan kaynak geri gidecektir” iddiasında bulundu.

Arıklı, Türkiye’den para gelmeyince iç borçlanmaya yönelen Hükümetin, maaşları ödeyebilmek için her ay bankaların kapısını çaldığını savundu.

“Devletin sadece Kooperatif Merkez Bankası ve İhtiyat sandığına olan borcu 5 Milyar liraya yaklaşmıştır. Kooperatif Merkez Bankası, Devlete verdiği borçlar yüzünden normal bankacılık faaliyetlerini dahi yürütemez haldedir. Devletin iç borçlarını nasıl ödeyeceği hala belirsizliğini korumaktadır” diyen Arıklı iddialarını özetle şöyle sürdürdü:

“Hükümetin okumadan imzaladığı bu protokolü ne uygulamaya gücü ve cesareti, ne de programı revize etmek için Türkiye’nin kapısını çalmaya yüzü vardır. ’Koltukta ne kadar kalırsam kardır’ düşüncesi ile 2017 yılını harcayan UBP-DP Azınlık Hükümeti, bu gidişle 2018 yılını da harcayacaktır.

KKTC’de Hükumet eden siyasi partilerin ikiyüzlülüğünden ve beceriksizliğinden bıkan AK Parti, Pazar günü yapılan Kurultayına KKTC’den herhangi bir siyasi partiyi de çağırmamış ve herkese bir mesaj vermiştir. Bu Hükümet er veya geç gidecek, ama KKTC üzerinde yarattığı tahribat uzun süre giderilemeyecektir.”

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 14:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110