banner6

Asbank’ın pazar payı büyüyecek

banner37

Asbank Pazarlama Grup Müdürü Beyhan Çağsın Özsağlam, 2020 yılına yönelik değerlendirmelerde bulundu; ‘her segmentte büyüme’ hedeflerinin 2021 özelinde de korunduğunu kaydetti

Asbank’ın pazar payı büyüyecek
banner151 banner143

Asbank Pazarlama Grup Müdürü Beyhan Çağsın Özsağlam, 2020 yılına damgasını vuran yeni tip Koronavirüs (Kovid 19) salgınının ekonomide meydana getirdiği hasarın yanı sıra bankacılık sektöründe de ciddi değişimler olduğunu söyledi.

En hızlı değişimin ‘dijitalleşmede’ yaşandığını da aktaran Özsağlam, bankaların kredi politikalarının da müşteri tercihleri nedeniyle pazarlama stratejileri özelinde baştan yazılmaya başlandığını belirtti.

Kocid-19 salgını sürecinin, başta bankacılık sektörü olmak üzere tüm sektörlerdeki en büyük kazanımının ise dijitalleşme süreci olduğunu vurgulayan Özsağlam, Asbank olarak, bu süreçte müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığının birincil öncelikleri olduğu bilgisini verdi.

Özsağlam, dönüşümlü olarak, uzaktan erişim sistemiyle çalışmayı da başarıyla test ettiklerini ve bu süre zarfında, şubelerinin de kaliteden ödün vermeden, müşterilere kesintisiz hizmet vermeye devam ettiğini söylerken; bu dönemde, müşteriler tarafından dijital dönüşüm ve teknolojik yatırıma yönelik farkındalık seviyesinin de yüksek oranda arttığına dikkat çekti.

“Gerek bankaların yönlendirmesi gerek kendi tercihleri doğrultusunda müşterilerimiz, fiziki kanallar yerine dijital kanalları daha fazla tercih etmeye başlamışlardır. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM kullanımında ciddi oranda artışlar gözlemledik. Tüm bu yaşanan süreç hızla dijitalleşen yaşam şekli ile bankacılık sektörünün ivmesini de artırdı” diyen Özsağlam, 2021 yılında Asbank olarak her segmentte büyümeyi hedeflemekle birlikte, özellikle teknolojik altyapıya ve dijital kanallara yapacakları yatırım ve geliştirmelerin de hızla devam edeceği bilgisini verdi.


“KOBİ’lere desteğimiz sürecek”

Sektörün belkemiği KOBİ’lerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda ‘Dostum KOBİ’ kredileriyle müşterilerin ödeme performansları göz önünde bulundurularak, esnek ve avantajlı faiz oranları ile finansman sağlamaya devam edeceklerini de söyleyen Özsağlam, “2020 yılında temelini atmış olduğumuz Private Banking bankacılık hizmetimiz yine 2020 yılında yenilenen ve yeni adresine taşınan Girne Şubemizde hizmet vermektedir. 2020 yılı sonunda Gedik Yatırım ile yapmış olduğumuz iş birliği ile 2021 yılında mevduat dışında birçok yatırım alternatifi ile müşterilerimize geniş bir ürün yelpazesi sunma şansımız olacaktır” ifadelerini kullandı.

Özsağlam, bu yıl artan talep doğrultusunda ‘Altın Hesap’ ürünlerini devreye soktuklarını da aktaran Özsağlam, Ozanköy şubelerinde hizmet veren Expat Bankacılık hizmetleriyle de 2021 yılında daha geniş kitlelere ulaşarak, alandaki pazar paylarını büyütmeyi planladıklarını söyledi.

Özsağlam, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “2020 yılında tüm dünya ile birlikte, bizler de pandeminin getirmiş olduğu sıkıntıları ilk kez deneyimledik. Küresel salgının yarattığı sosyal ve ekonomik kriz, tüm sektörlerde olduğu gibi bankacılık sektöründe de hızlı dijitalleşmenin önünü açmıştır.”

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 15:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104