Barbaros demir almaya hazırlanıyor

banner37

Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, petrol ve doğalgaz arama faaliyetleri çerçevesinde bu yıl Akdeniz ve Karadeniz'de sondaj çalışması yapacaklarını söyledi.

banner87
Barbaros demir almaya hazırlanıyor
banner90
banner99

Albayrak, "Bu yıl Karadeniz ve Akdeniz olmak  üzere arama ve sondaj konularında önemli hamlelerimiz olacak.  Birinci sismik  arama gemimiz Barbaros Hayrettin'den sonra ikinci gemimiz ile Akdeniz ve  Karadeniz sularında daha aktif iki boyutlu ve üç boyutlu sismik çalışmaların  yanında her iki denizimizde de arama faaliyet sürecimizi başlatacağız" dedi.

ABD'nin Teksas eyaletinin Houston kentinde düzenlenen IHS CERAWeek  2017 Enerji Konferansı'na katılan Albayrak, petrol ve doğalgaz aramalarına  ilişkin, AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu. Albayrak, Türkiye'nin, enerji alanında önemli değişikliklerin,  yatırımların ve hamlelerin gerçekleşeceği yeni bir döneme girdiğini söyledi.

"Konferansta kritik görüşmeler gerçekleştirdik"

Albayrak, dünyanın en büyük ve en prestijli enerji konferanslarından  biri olan CERAWeek kapsamında ülke adına çok verimli görüşmeler  gerçekleştirildiklerini belirtti.

Yabancı yatırımcıların Türkiye'ye ilgisini "çok iştahlı" bulduğunu  belirten Albayrak, bunun gelecek dönemde "Büyük Türkiye" hedefine ulaşılma  noktasında umut verici olduğunu vurguladı.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75