banner6

Bin 19 kişi kadrolanmayı bekliyor

banner37

Memur-Sen, devlette yıllardır geçici statüde görev yapan ve Geçici Kadrolama Yasa Önerisi’nin yasallaşmasını bekleyenler için bilgilendirme toplantısı düzenleyecek

Bin 19 kişi kadrolanmayı bekliyor
banner8

Ceren ÖZBİL

Devlette geçici personel statüsünde görev yapan bin 19 kişiyi yakından ilgilendiren Geçicileri Kadrolama Yasa Önerisi geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Meclisi’nde görüşüldü.

Meclis, Geçicileri Kadrolama Yasa Önerisi’nin komitede görüşülmesine ilişkin tezkereyi onayladı.

Önerinin yasalaşması durumunda ek kadrolar açılarak şu anda devlette geçici olarak görev yapan bu çalışanlar kadrolanacak.

Devlette yıllardır geçici personel olarak görev yapıp bir türlü kadro alamayan yüzlerce kişi dört gözle bu önerinin onaylanıp, yasallaşmasını bekliyor.

Memur-Sen bilgilendirme toplantısı düzenliyor

banner134

Yasa önerisinin hazırlanmasında büyük katkı koyan Memur-Sen, vatandaşları bilgilendirmek için 19 Haziran 2017 tarihinde, Elysium Park’ta saat 18.00’de bilgilendirme toplantısı düzenleyecek.

Kokteylli olarak gerçekleşecek toplantıda katılımcılara bu yasa önerisi hakkında bilgi verilecek. Sendika, yaptığı açıklamayla geçici olarak görev yapan tüm personeli bu toplantıya beklediklerini duyurdu.

Manga: Ek kadrolar istiyoruz

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Akın Manga, yine Memur-Sen’in katkılarıyla 2014 yılında bir yasa geçirildiğini ve bu yasa doğrultusunda geçici personelliğin ortadan kaldırıldığını hatırlattı.

Ancak bu geçici kadroları sona erdirmek için ek kadrolara ihtiyaç olduğundan söz eden Manga, bu öneride de bu sorunun düzenlendiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 10:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104