banner6

'Bizi dilenci durumuna düşürdüler'

banner37

Muhtarlar Birliği Başkanı Hüseyin Barbet, birliğe bağlı 240 muhtarın ödeneğini alamamasına isyan etti.

'Bizi dilenci durumuna düşürdüler'
banner8

Emine UYSAL

Muhtarlar Birliği Başkanı Hüseyin Barbet, birliğe bağlı 240 muhtarın ödeneğini alamadığını belirterek bu duruma isyan etti.

KIBRIS’a konuşan Hüseyin Barbet, “Birliğe bağlı 240 muhtar var. Benimle alay ediyorlar. Çalmadığım kapı yok. Dilenci gibi oldum. Günde 40 muhtar beni arıyor. Yoruldum. Memur ödeniyor, muhtar ödenmiyor. Benim verdiğim evraklarla, devlet büyük paralar kazanıyor. Hükümet, biran önce muhtarlara sahip çıksın. Bizi dilenci durumuna düşürdüler. Bizi zavallı durumuna soktular. Bize verilen sözler tutulmadı. Asgari ücret ödeyeceklerdi, yarısını bile alamıyoruz” şeklinde konuştu.

Ermetal: Sistem, aksak ve kabul edilebilir değildir

Pile muhtarı Necdet Ermetal da aynı konudan dert yandı.

banner134

Ermetal, “Muhtarlara ödenen asgari ücretin yarısı bu ay ayın 10’u oldu hâlâ ödenmedi. Kamu hizmeti yapıyoruz. Ayın 10’u olmasına rağmen ödenmemesi, kabul edilemez. Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu, ‘Para isteyenler muhtar olmasın’ diyor. Benim teklifim, muhtarlar birleşsin, mühürleri Maliye Bakanlığı veya Başbakanlık Müsteşarının masasına bırakalım. Sistem, aksak ve kabul edilebilir değildir. Muhtarların, bu konuda ses çıkarmamasını da şiddetle protesto ediyorum. Ya korkuyorlar, ya da partizanlık için susuyorlar” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2017, 12:53
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104