banner6

Büyük gurur

banner37

Salamis Bay Conti Resort Otel & Casino, Avrupa ve Almanya’nın en büyük turizm sitelerinden olan ve ayda 7 milyon 500 bin kişinin ziyaret ettiği “Holiday Check”ten “2017 Ödülü"nü (2017 Award) aldı

Büyük gurur
banner151

Ali CANSU

Ödülün alınması ile birlikte Holiday Check’in internet sayfasında Salamis Bay Cont Resort Otel, özel otellerin bölümüne konulurken, otelin isminin yanına ise “2017 Award” logosu yerleştirildi.

Otelin yanına “2017 Award” logosunun konması ise Kuzey Kıbrıs’taki bu otelin kalitesinin dünya tarafından tanınmış olmasını gösteriyor. Ülkemizde daha önce Oscar Resort Otel ile Vuni Hotel bu ödülü almıştı.

Hedefimiz Gold Award’ı almak

KIBRIS’a konuşan Kansu, kış turizminin büyük önem kazandığı bu günlerde, Almanların otellerini tercih etmeden önce baktıkları turizm sitesi olan Holiday Check’in kendileri açısından çok önemli olduğunu kaydetti.

Salamis Bay Conti Resort Hotel’in öne çıkmasının Kuzey Kıbrıs’ın da iyi bir tanıtımı anlamına geldiğini kaydeden Kansu, bunun ülkemiz adına gurur verici bir olay olduğunu ifade etti.

Dört yıl daha bu ödülün alınması halinde bir sonraki adımın altın ödülü olduğunu anlatan Kansu, hedeflerinin beş yıl üst üste ödül alarak “Gold Award”ı ülkeye getirmek olduğunu bildirdi.

Eğlence, dinlenme ve yemek unsurunu öne çıkardık

Otelde doğru noktalara yatırım yaparak birçok yerinde yenilemelere gittiklerini kaydeden Kansu, şunları söyledi:

“Şu anda otelimizde, dünyada ve Avrupa’daki otellerle rekabet edebilecek çok ciddi bir animasyon ekibimiz var. Mutfağından, aquaya, odalara kadar çok ciddi bir yatırım yaptık.

Otelde salı günleri İtalyan, cuma geceleri ise Kıbrıs geceleri yapıyoruz. Akşamları beyaz köpüklü partilerden beach partilere kadar eğlenceler düzenliyoruz. Eğlence, dinlenme ve yemek unsurunu öne çıkardık.

Turistin beklediği ne varsa Salamis Bay Otel’de var”.

Bin 200 yatağa ulaştık

Salamis Bay Conti Resort Hotel’in yatak kapasitesinin bin 200’lere ulaştığını anımsatan Kansu, kişi sayısı artarken, misafir memnuniyetinin sağlanmasının önemine işaret etti.

Kış turizmine Alman ve Danimarkalıların yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Kansu, otelin şu anda yüzde 80 ile 90 doluluğa sahip olduğunu belirtti. Turizmin bir ihracat olduğunu kaydeden Kansu, otelde yerli ürünleri kullandıklarını söyleyerek, “Bunları turistler yiyor. Otel de üzerine düşeni yapıyor” dedi.

2017’de hedef 65 bin turist

2016’da 55 bin kişi ağırladıklarını anlatan Kansu, bu yıl hedeflerinin ise 65 binlerde olduğunu söyledi.

2017’de turizmde çok ciddi bir hareket beklediklerini anlatan Kansu, özellikle Avrupa, İsrail ve Hollanda’dan çok ciddi talepler olduğunu belirtti. 2016’da özellikle Türkiye’ye “touch down” yapılmasından dolayı birçok ülkenin charter sefer sayılarını azalttığına dikkat çeken Kansu, ülkemizin Türkiye altında tanıtıldığı için bunun dezavantaj olduğunu ifade etti.

Türkiye pazarında yaşadıkları düşüşü kendilerinin Macar ve İran pazarından aldığını belirten Kansu, “Türkiye pazarındaki ciddi düşüş bu yıl da devam ediyor. Biz de diğer pazarlara yöneldik” dedi.

Turizm Bakanlığı’nın yurt dışında yaptığı reklamlar olduğuna dikkat çeken Kansu, tur operatörleri ile bire bir istişarenin önemine değinerek, ülkemizdeki uçak biletlerinin de pahalı olmasından yakındı.

Uçak biletinin insanları cezbetmesi gerektiğine işaret eden Kansu, Larnaka’dan bir hava yolundan Stockholm’e kişi başı gidiş dönüş 30 Euro bilet alınıyorsa, bu fiyatların Kuzey Kıbrıs için de geçerli olması gerektiğini belirtti.

Özellikle kış aylarında turistin düşük maliyetli seyahatlere baktığını anlatan Kansu, fiyat aralıklarına da dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti.

“Holiday Check” nedir?

Almanca konuşan ülkelerin en büyük, en bağımsız ve en prestijli tatil platformu olan “Holiday Check”, hizmetleri dünya çapında yılda ortalama 1 milyon turist tarafından tarafsız, tamamen yaşanmış doğru tecrübeler ile değerlendirilen ve bu şekilde başarısı tescillenmiş tesislere veriliyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2017, 09:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110