Çalışanların sağlığı garanti altında

banner37

‘Ülkenin en kapsamlı özel sağlık sigorta uygulaması’ Near East Hayat girişiminde yeni yılla birlikte başlıyor

banner87
Çalışanların sağlığı garanti altında
banner90
banner99

KKTC’nin yerli sermaye ile kurulan ilk hayat ve sağlık şirketi Near East Hayat, ülkenin en büyük ve en geniş kapsamlı grup sigorta uygulamasını 20 Ocak 2020’de başlatıyor. Ülkede bir ilk olan ve grup bazında ilk kez Near East Bank çalışanlarına yapılarak başlanan “Sağlık Sigortası Uygulaması”, Ocak 2020’den itibaren Yakın Doğu Üniversitesi ve Hastaneleri ile Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi ve Hastaneleri çalışanlarını da kapsama   alacak şekilde tüm Yakın Doğu kuruluşlarının çalışanları için başlayacak.

Near East Hayat’ın özel sağlık sigortalarında, Yatarak ve Ayakta Tedavi başlıkları altında pek çok teminat yer alıyor. Ameliyat, Ameliyatsız Tedavi, Yoğun Bakım, Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz Tedavi ve Tetkikleri, Ambulans Giderleri ve Suni Uzuv da yine bu teminatlardan bir kısmını oluşturuyor.

Öte yandan, Near East Hayat ile bireysel ürünlerin yanında kurumlar için ihtiyaç ve talebe göre ürün oluşturmak da mümkün. Buna göre sigortalılar, kendilerine özel hazırlanan “Sigortalı Kart”ları ile anlaşmalı kuruma giderek hizmet alabiliyor.

Sigortalılara destek ve hizmet ağı genişliyor

Keza, Nisan 2018’de faaliyetine başlayan şirket, hızla büyümeye de devam ediyor. Hayat sigortalarında 3 bin 700, sağlık sigortalarında ise 8 bin 800 olmak üzere toplam 12 bin 500 sigortalı sayısına ulaşan Near East Hayat, 20 kişilik tecrübeli kadrosuyla yeni ürün ve uygulamalar üzerinde yoğun şekilde çalışırken; sigortalılarına vereceği destek ve hizmet ağını da genişletiyor.

Bu bağlamda kurum, Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi içinde yer alan Near East Hayat ofisini sigortalılarının ihtiyaçlarına kısa sürede cevap verebilmek ve üst düzey servis sunabilmek için hazır hale getirdi. Near East Hayat Genel Müdürü Ömür Şengün, bu kapsamlı uygulama için şunları dile getirdi:

“2020 hedeflerimizde Sağlık sigortacılığında hareketlilik olacağını öngörmüştük, bunun ilk adımı da üyesi olduğumuz Yakın Doğu Topluluğu ile yaptığımız grup sağlık sigortası oldu.

Sağlık sigortası, çalışana sunulabilecek en önemli faydalardan biridir. Böyle bir çalışmanın tarafı olmaktan çok memnunuz ve sigortalılarımıza hizmet vermek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Böylesine kapsamlı bir uygulamanın, adamızda faaliyet gösteren diğer kurumları da teşvik edeceğine ve sağlık sigortalı sayısının artmasında önemli rol oynayacağına inanıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108