banner6

CTP, narenciyecilerin sorunlarını dinledi

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Güzelyurt İlçesi heyeti, bölgedeki narenciye üreticilerine ziyaret ederek sorunları dinledi.

CTP, narenciyecilerin sorunlarını dinledi
banner99

CTP’den yapılan açıklamaya göre, ziyarete Güzelyurt İlçe Başkanı Doğan Şahali, Güzelyurt Milletvekilleri Mehmet Çağlar ve Hüseyin Erçal ile Gazimağusa Milletvekili ve Örgütlenme Sekreteri Erkut Şahali katıldı.

Narenciye Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Akçın ile görüşen CTP heyeti, “UBP-DP Azınlık Hükümeti’nin 18 aydır görev başında olduğunu ancak üreticilerin yaşadığı sıkıntılar karşısında sessizliğini koruduğunu ve üreticilerin kan ağladığını” savundu.

Şahali: Gelişigüzel kuyu izinleri vermeye devam ediyorlar

Narenciye Üreticileri Birliği’ni ziyaret eden CTP heyeti adına konuşan Örgütlenme Sekreteri Erkut Şahali, UBP-DP Azınlık Hükümeti’nin sadece narenciye üreticilerine karşı değil, tüm toplumsal kesimlerine karşı duyarsız kaldığı görüşünü ifade etti.

Hükümetin ilgilendiği esas konunun yandaşlarına kaynak ve peşkeş dağıtmak olduğunu ileri süren Erkut Şahali, Güzelyurt’taki narenciye üreticileri için hayati önemde olan Türkiye’den gelen suyun henüz üreticilere ulaşmadığını belirtti. Bu konuda hükümetin verebileceği herhangi bir izahat olmadığını kaydeden Şahali, yerel su kaynaklarıyla ilgili herhangi bir niyeti olmayan bu hükümetin, gelişigüzel kuyu izni verdiğini dile getirdi.

banner134

“Kuyular özel çıkarlar için kullanılıyor”

Şahali, bölgedeki kapalı aküfer bölgesindeki mevcut su kuyularının hâlâ çalıştığını ve özel çıkarlar için kullanıldığını tespit ettiklerini belirtti.

Mağusa ve Lefkoşa’ya su sağlayan kuyuların özel şahıslara devredildiğini savunan Şahali, “Yeraltı sularının kullanılmasıyla ilgili herhangi bir çalışma ortada yok. Türkiye’den gelen suyla ilgili bizim hükümetimiz susarken, ancak TC yetkililerinden bilgi almak mümkün oluyor. Tünel inşaatıyla ilgili süreç TC Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından açıklanmıştır. Bu durum kabul edilebilir değil, hükümet eğer böyle yapmaya devam edecekse orada oturmalarının bir anlamı olmaz” diye konuştu. 

Narenciye Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Akçın da üreticilerin yaşadığı sıkıntılar ve isteklerini dile getirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2017, 17:51
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104