banner6

CTP'den özel sektörde sendikalaşma konusunda işbirliği teklifi

banner37

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev-İş) yetkilileri ile gerçekleştirdiği görüşmede, özel sektörde sendikalaşmayı sağlamak için sendika ile çalışmayı istediklerini söyledi.

CTP'den özel sektörde sendikalaşma konusunda işbirliği teklifi
banner151

Erhürman’ün Dev-İş Başkanı Hasan Felek ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüşmesinde, özellikle özel sektörde sendikal örgütlülüğün artırılmasının sağlanması ve işçilerin çalışma hayatında yaşadıkları problemler masaya yatırıldı.

Genel Başkan Tufan Erhürman, özel sektörde çalışanların sendikalaşmasının yolların bulunması gerektiğini bu çerçevede CTP’nin üzerinde çalışmakta olduğu sektörel toplu sözleşme, emek kooperatifleri gibi yöntemlerin geliştirilebilmesi için DEV-İŞ ile birlikte çalışmayı arzuladıklarını dile getirdi.

Hükümetin sendikalara ve sendikalaşmaya karşı ciddi bir saldırı başlattığını savunan Erhürman, Ercan Havalimanı’nda yer hizmeti veren Cyprus Airways Services şirketinden 30 işçinin örgütlenmek istediği için işsiz kaldığını belirtti.

Çalışanların güçlerini birleştirmeleri halinde haklarını koruyabileceğini kaydeden Erhürman, sendikalar olmaksızın çalışma barışının, etkili iş yeri denetimlerinin, işçi sağlığı ve iş güvenliğinin ve verimliliğin tam olarak sağlanmasının mümkün olamayacağını da ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 17:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110