banner6

Dalından üzüm kestiler

banner37

Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın bünyesinde kurulan hasat ekibinin çalışmaları çerçevesinde ülkeyi ziyaret eden turistler ülke kültürünü yakından tanıdı.

Dalından üzüm kestiler
banner8

Ayşe BULUT

banner134

Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın bünyesinde kurulan hasat ekibinin çalışmaları çerçevesinde ile ülkeyi ziyaret eden turistler, ülke kültürünü yakından tanıyarak Mehmetçik’te üzüm ve üzüm ürünlerini tattı, dalından üzüm kesti.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli ve turistlerle birlikte üzüm hasadına katıldı. Bakan Ataoğlu ve Sarıçizmeli, turistlere ülke kültürünün tanıtılmasının önemine değindi.

Bu çerçevede Mehmetçik’te bir bağda dalından üzüm kesen turist kafilesi burada Mehmetçik Belediyesi tarafından ikram edilen üzüm ve üzüm ürünlerini de tadına baktılar.

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, bunun özledikleri bir turizm modeli olduğunu kaydederek, ülkeye gelen turistlerin Kıbrıs Türk kültürünü tanımasının önemli olduğunu söyledi.

Söz konusu Turizm modelin bölgeye katma değer kattığını, ifade eden Sarıçizmeli, bakanlığın bu yönde yürüttüğü çalışmaları takdir ettiklerini ve desteklediklerini sözlerine ekledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da turistlerin 5 yıldızlı otellerde konaklamasının yanı sıra tesisin dışına çıkarak da tatilini devam ettirmesi gerektiğini söyleyerek, bu yöndeki çalışmalarını aktardı.

Bakanlık bünyesinde yaklaşık bir yıldır kurulan hasat ekibinin koordineli bir şekilde başarıyla çalıştığını dile getiren Bakan Ataoğlu, başarılı çalışmaların neticesinde turistlerin otellerden çıkarak ülke genelini gezdiğini ve esnafla iç içe olduğunu kaydetti.

Bakan Ataoğlu, üzüm hasadına katılan turistlerin mutluluğunun gözlerinden okunduğunu da belirterek, bunun ülkenin tanıtımına da katkı sağladığını dile getirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 11:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104