banner6

Dayanışma: UBP-DP hükümeti mafya gibi çalışıyor!

banner37

Dayanışma, CAS’taki sendikalaşma sürecinde yaşananları kaygı ve öfkeyle takip ettiklerini açıkladı.

Dayanışma: UBP-DP hükümeti mafya gibi çalışıyor!
banner99

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, DEV-İŞ’e bağlı EMEK-İŞ sendikasına üye oldukları ve sendikanın yaptığı toplantı – eylemlere katılmaları nedeniyle 31 çalışanın işten durdurulması ve açığa alınmasının ne temek hak ve özgürlüklerle ne de hukuk ile bağdaşır olduğu ifade edildi.

Açıklamada şöyle denildi:

UBP-DP hükümeti ve CAS yönetimi bir yandan açık açık hukuk tanımazlık yaparken diğer yandan da işçilerin en temel hakları olan örgütlenme ve sendika seçme haklarını baskı ve zor yoluyla gasp etmeye çalışmaktadır. DEV-İŞ’den yapılan açıklamalarda bizzat Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün işçileri arayarak sendikadan istifa etmeleri ve eylemlere katılmamaları yolunda baskı yaptığı ifade edilmektedir. Hukuk düzenin koruyucusu olması gereken hükümet, sadece CAS’ta yaşananlarla birlikte bir mafya örgütlenmesi gibi işlemektedir.

Dayanışma olarak toplu iş sözleşmesi ve sendikalaşma hakkı için direnen CAS emekçilerinin mücadelesini selamlar, yanlarında olduğumuzu belirtiriz. Bu haklı mücadeleye her türlü desteği vermeye hazırız.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2016, 09:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104