banner6

Denetimli serbestlik hakkını kaybetti

banner37

Güneyden ithal ettiği uyuşturucuyu, hem kendisi içen hem de arkadaşlarına veren Ümit Ertuğrul, 3 ay hapse mahkum edildi

Denetimli serbestlik hakkını kaybetti
banner151 banner143

Emine UYSAL

Güney Kıbrıs’tan iki seferde ithal ettiği 13 gram sentetik uyuşturucuyu hem kendisi içen hem de arkadaşlarına veren Ümit Ertuğrul, üç ay hapis cezası aldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, sanığın uyuşturucu maddeyi arkadaşlarıyla paylaşıp, dağıttığına bulgu yaptı ve Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanmasının mümkün olmadığına karar verdi.

Başkan Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin ve Savcı Aliye Özçınar, hazır bulundu.

Dava kararını okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığın, ithal ettiği uyuşturucu maddeyi sadece şahsi kullanımı için değil, dağıtımını da yapmasını sanığın aleyhine değerlendirdiklerini ve Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanmasının mümkün olmadığına karar verdiklerini belirtti.

Sanığın işlediği suçun 18 yıla kadar hapis cezası öngören, ciddi, vahim suçlardan olduğuna vurgu yapan Hüdaverdi, uyuşturucunun yaygınlığı nedeniyle toplumun kanayan yarası haline geldiğine işaret etti.

Toplum sağlığının tehlikeye atıldığına işaret eden Hüdaverdi, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığa oybirliği ile üç ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 08:53
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104