banner6

Dışa açılan tek kapıya yakışmıyor

banner37

Ekonominin kalbi olan Gazimağusa Limanı’nda yıllardır yenilenmeyen yollar, hem tehlike saçıyor, hem de araçlara büyük zarar veriyor.

Dışa açılan tek kapıya yakışmıyor
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa Limanı’nda yıllardır yenilenmeyen ve sadece yamalanarak geçiştirilen yollar, büyük tehlike yaratıyor.

Limandaki yollarda açılan derin çukurlar, özellikle de limanda iş yapan ağır araçlara büyük zarar veriyor.

Yıllardır yenilenmeyen yolda açılan delikler, sürekli yamalansa da, çok kısa süre sonra yeniden açılıyor. Çukurlara düşmemek için manevra yapan büyük araçlar, diğer araçlar için tehlike yaratıyor.

Önümüz kış aylarında yolun yenilenmemesi halinde yağacak yağmurlarla liman yollarında hem daha fazla çukur açılacak, hem de var olan çukurlar daha da derinleşip bir o kadar daha tehlike yaratacak.

Limana artık el atılmalı

Konuyla ilgili olarak gazetemiz KIBRIS’ı arayarak şikâyette bulunan ancak isminin açıklanmasını istemeyen bir acente sahibi, Mağusa Limanı’ndaki yolların tarla yollarından farksız olduğunu ileri sürdü.

Acente sahibi, limanda, başta Karakol Bölgesi’ne çıkış kapısı, Kemerli Geçit’in altı ve yolcu salonunun karşısındaki yolun çukurlarla dolu olduğunu kaydetti.

Bu yolun artık ömrünü tamamladığını anlatan söz konusu kişi, limandaki yolların sürekli yamalandıklarını, ancak, limana her gün yüzlerce kamyon girmesi nedeniyle bu yamaların iki gün sonra patlayarak, yerini yine çukura bıraktığını ifade etti.

Mağusa Limanı’nın yılların getirdiği ilgisizlik nedeniyle çalışanlar için hem tehlike yarattığını, hem de maddi zarara uğrattığını anlatan acente sahibi, limana el atma zamanının gelip geçtiğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 09:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104