Dolar/TL Fed öncesi 4.93'e yükseldi

banner37

Kur dünkü yükseliş seyrini bugün de sürdürerek rekor seviyelere yaklaştı

banner87
Dolar/TL Fed öncesi 4.93'e yükseldi
banner99

Dün 4.89'lu seviyelerden 4.92'ye yükselen Dolar/TL  yeni günde yükselişini sürdürdü. Dolar/TL sabah saatlerinde %0.4 artışla 4.93'te, euro %0.3 artışla 5.76'da işlem görüyor.

Dolar/TL son olarak 12 Temmuz'da 4.9743 ile rekor kırmıştı. 

Gelişen ülke para birimlerinin çoğu bugün dolar karşısında değer kaybediyorBu akşam Fed'in faiz kararı açıklanacak. Faiz oranlarında değişiklik beklenmiyor, bu yıl dördüncü faiz artışına dair bir sinyal verip vermeyeceği yakından takip edilecek. 


Cuma günü açıklanacak Türkiye Temmuz ayı enflasyonu ve ABD tarım dışı istihdamı da kurun hareketi açısından önemli olacak.

GCM Menkul Kıymetler Araştırma Uzmanı Enver Erkan Bloomberg HT'ye açıklanacak enflasyon verisinin hem piyasa hem TL varlıkları açısından kırılganlık unsuru olmaya devam edebileceğini söyledi. 

Enflasyonun yanı sıra ABD ile Rahip Brunson krizinin de varlık fiyatlarını negatif etkilediğini belirten Erkan "kur yukarı seviyelerde seyrine devam edebilir. Bu kapsamda 4.98 ve 5 psikolojik seviyesi gelişmelerle önümüzdeki seviyeler olarak ön plana çıkıyor" değerlendirmesini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96