banner6

Dörtyol'a ayda 5 bin ton su veriliyor

banner37

İnönü Belediye Başkanı Ali Öncü, Türkmenköy Su Deposu’ndan susuzluk çeken Dörtyol köyüne idareten su verildiğini açıkladı.

Dörtyol'a ayda 5 bin ton su veriliyor
banner150 banner150 banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

İnönü Belediye Başkanı Ali Öncü, belediyelerine bağlı Dörtyol köyüne susuz kalmaması için, Türkmenköy Su Deposu’ndan idareten ayda 5 bin ton su verdiklerini açıkladı.

Ali Öncü, önümüzdeki ayların yaz ayları olması nedeniyle Su İşleri Dairesi’nin bir hafta önce bölgeye gittiğini ve Gazimağusa hattından, geçici olarak destek amacıyla bağlama noktası seçimi konusunda anlaşmaya vardıklarını kaydetti.

Su İşleri Dairesi’nin 10 gün içerisinde bu hatta bağlanılacağını kendilerine ilettiğini anlatan Öncü, bununla birlikte TC’den gelen suyun normal proje hattından gelene kadar Yıldırım, Muratağa, Korkuteli, Dörtyol ve Pirhan köylerine bağlanacağını bildirdi.

Ali Öncü, bu projenin de ihalesinin tamamlandığını, projenin diğer noktalarda bağlandığını, kendilerinin de su hatlarının geçeceği yerlerde istimlâk sıkıntısından dolayı beklemede olduklarını ifade etti. Öncü, bu sorunun da en kısa zamanda çözüleceğinin kendilerine söylendiğini dile getirdi.

Ali Öncü, İnönü Belediyesi olarak dün köylülerinin yanlarında oldukları gibi, bundan sonrada yanlarında olacaklarını ifade etti.

Çalışmalarında tüm yerlere muhtarlarıyla birlikte gideceklerini ve sorunları birlikte çözeceklerini söyleyen Öncü, vatandaşların su ihtiyaçlarını belediye olarak karşılamaya devam edeceklerini kaydetti.

Ali Öncü, 1 haftalık süreçte kısa süreli bir su sorunu yaşandığını, ancak onun da hızlı bir şekilde giderildiğini dile getirdi.

Türkmenköy Muhtarı Ayşe Korol ise, İnönü Belediyesi’ne yardım olması için, köy depolarına düşen Türkiye’den gelen sudan bir miktar suyu Dörtyol’a verdiklerini söyledi.

Ayşe Korol, depoya sayaç takarak işlemi gerçekleştirdiklerini kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2017, 13:37
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110