banner6

Dünya turizmi Londra'da buluştu

banner37

Londra’daki ExCeL Fuar Merkezi’nde başlayan World Travel Market, dünya turizm sektörünün önde gelen temsilcilerini ağırlıyor

Dünya turizmi Londra'da buluştu
banner151

Ali CANSU (LONDRA)

Almanya’daki ITB Berlin Fuarı’nın ardından dünyanın ikinci büyük turizm fuarı olarak kabul edilen WTM (World Travel Market) dün kapılarını açtı.

Londra’daki ExCeL Fuar Merkezi’nde dünya turizm sektöründeki pastadan pay kapmak için binlerce turizmci Londra’ya akın etti. Fuara, turizm meslek örgütlerinin yanı sıra çok sayıda acente ve otelci de katılıyor. Yılın ilk fuarı olma özelliğini taşıyan WTM’de, turizmciler, pazarın nabzını tutma ve ikili ilişkileri geliştirme şansı bulacaklar.

7 Kasım’da başlayan ve 9 Kasım’da sona erecek olan WTM, 42 bin 269 metrekarelik bir alan üzerine kurulu ExCell kentinde yer alıyor. WTM, dünya turizmcilerini bir kez daha buluştururken, fuarın bu yılki sponsoru Hindistan oldu.

Fuar her gün Londra saati ile sabah saat 10.00’da açılıp saat 19.00’da kapılarını kapatacak.2015 yılında yaklaşık 2.5 milyar poundluk bir iş hacmine ulaşılan WTM’e bu yıl, ülkelerden, sektörden, tedarikçilerden ve basın kuruluşlarından 50 binin üzerinde profesyonelin katılması bekleniyor. Katılımcılar, 182 ülkeden fuara katılan ziyaretçilere destinasyonlarını tanıtma fırsatı yakalıyor.

2017 yılının ilk göstergeleri, bu fuarda ortaya çıkacak

Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan ve uluslararası turizm alanındaki tüm gelişme ve eğilimlerin gündeme geleceği WTM Londra’ya katılım, KKTC açısından büyük önem arz ediyor.

Fuar, bu sene yüksek oranlarda kayıp yaşanan İngiltere pazarının 2017 yılında nasıl olacağına dair ilk göstergelerin ortaya çıkacak olması açısından da oldukça önemli.

WTM’in açılış kurdelesini bu yıl, fuarın kıdemlisi Simon Peres ile World Travel Market ExCeL’in bu yılki fuar sponsoru olan ülke Hindistan’ın Turizm ve Kültür Bakanı Dr. Mahesh Shama kesti.

WTM bu yıl 37. yılını kutluyor. Fuarın bu yılki bir başka özelliği ise üç güne indirilmesi oldu. Geçtiğimiz yıla kadar fuar dört gün sürüyordu.

7 Kasım günü gazetecilere verilen açılış kokteylinin ardından açılan fuar 9 Kasım çarşamba akşamı sona erecek. Fuarı ilk gününde kayıtlı katılımcılar, davetliler, bakanlar, konuşmacılar ve uluslararası basın mensupları ziyaret etti.

İkinci gününde ise yine kayıtlı katılımcılar, davetliler, WTM kulübü üyeleri, seyahat ve ticaret uzmanları, bakanlar, konuşmacılar ve uluslararası basın mensupları katılacak. Üçüncü ve son günü olan çarşamba günü ise kayıtlı katılımcılar, davetliler, WTM Kulübü üyeleri, seyahat, ticaret uzmanları, bakanlar, konuşmacılar, uluslararası basın ve öğrenciler fuarı ziyaret edecek.

Londra’da bir “Kıbrıs evi”...

Ülkemiz her yıl olduğu gibi bu yıl da “North Cyprus” ismiyle fuara katılıyor. Ancak, bu yıl dünyanın bu önemli turizm fuarında kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi, içkimizi, kahvemizi ve köy çöreğimizi sergileyeceğimiz bir stand yaratıldı.

Fuarda standımız her zaman olduğu gibi Türkiye standının hemen yanında, 240 metrekare ile turizm pastasından pay almaya çalışacak.

Fuar ve reklam çalışmaları, bakanlığa bağlı olarak Londra’da faaliyet gösteren Londra Turizm Tanıtma Ofisi vasıtası ile koordineli bir şekilde çalışılarak yapıldı.

Fuarda, standı ziyaret eden tüketicilerin sorularına cevaplar verilirken, LCD ekrandan turizm tanıtım filmleri gösteriliyor.

Bakanlığın turizm sektörü ile işbirliği çerçevesinde yurtdışı turizm tanıtım ve pazarlama çalışmaları kapsamında katılacağı fuarda, direkt olarak tüketiciye ulaşılması ve aynı zamanda tur operatörleri ile de tanışma ve Kuzey Kıbrıs’ı tanıtma fırsatlarının değerlendirilmesinin sağlanacağı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 10:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104