banner6

Dürüst'ten Turanlı'ya teşekkür

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Ercan Havaalanı’nı işleten, T&T Havalimanı İşletmeciliği şirketi ortaklarından Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı’yı kabul etti.

Dürüst'ten Turanlı'ya teşekkür
banner90
banner99

“Bizim görevimiz her zaman yasal mevzuatlara uygunluğu sağlamak” diyen Dürüst, “Bu uygunluğu sağlarken, sizin gibi değerli yatırımcıların da kurallar çerçevesinde önünüzü açmak, bizim önceliğimizdir. Çünkü sizin önünüz açıldığı zaman halkımıza hizmet gelecek, aynı zamanda KKTC devleti de güçlenecektir” diye konuştu.

Bazı orunlar var ancak kamuoyuna yansımadı

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, göreve geldikleri günden bu güne kadar, Ercan Havaalanı ile ilgili olarak kamuoyuna yansıyan herhangi bir olumsuz durum bulunmadığına dikkat çekerek, “Her şey dört dörtlük değildir, bazı sorunlar vardır, onları da yasalar çerçevesinde çözeceğiz” dedi.

“Şirketin 25 yıl süreyle ve belki de ondan sonra da halka hizmet edeceğini” belirten  Dürüst, “Ülkenin en büyük yatırımı olan Ercan Havaalanı’nın 170 bin metrekarelik açık ve kapalı alanlarıyla bir havaalanı olması, elbette ki KKTC devletinin en büyük mutluluğudur, huzurudur” dedi.

Bitiş tarihi 2018

“Bu amacımıza da 2018’in sonunda yeni havaalanını KKTC’ye kazandırarak kavuşacağız” diyen Turanlı şöyle konuştu:

“Ercan ihalesini alalı 4 sene oldu, biz elimizden geldiği kadar iyi hizmet vermeye çalışıyoruz, vatandaşı memnun etmeye çalışıyoruz, eskiyi toparlamaya çalışıyoruz ama esas işimiz bu değil. Bizim esas görevimiz yeni terminali, yeni pisti yani yeni havaalanını yapmak ve orada halka hizmet vermektir. Bu amacımıza da 2018’in sonunda yeni havaalanını KKTC’ye kazandırarak kavuşacağız.”

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104