banner6

EIB Başkanı Hoyer: Kıbrıs bir başarı öyküsü

banner37

Avrupa Yatırım Bankası (EIB) Başkanı Werner Hoyer, ekonomik krizi atlatan Güney Kıbrıs’ın bir “başarı öyküsü” olduğunu söyledi.  

EIB Başkanı Hoyer: Kıbrıs bir başarı öyküsü
banner99

Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile bugün yaptığı görüşmenin ardından gazetecilere konuşan Hoyer, “Başkanla çok yoğun bir görüşme oldu ve çok iyi görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

Kıbrıs Rum hükümeti ile EIB arasındaki işbilriğini “mükemmel” olarak tanımlayan Werner Hoyer, Kıbrıs’a önemli bir ataştırma aktivitesi ile ilgili bir sözleşme imzalamak için geldiğini belirterek “EIB araştırma ve teknoloji ile ilgileniyor. Bu bankamız ve öncelikle Kıbrıs için çok güzel bir gün” ifadelerini kullandı.

Kurtarma programının üzerinden bir yıl geçmesinin ardından Güney Kıbrıs ekonomisinin doğru yolda olup olmadığının sorulması üzerine Hoyer, “Doldurulması gereken delikler olup olmadığı ülkedeki siyasilerin bulması gerekiyor. Ancak bir Avrupa kurumu gözüyle Kıbrıs’ın bir başarı öyküsüdür ve buna katkı sağlayan, zor dönemden geçip şimdi iyi sonucun meyveleri şimdi toplayan Kıbrıslıları tebrik etmek gerekir” yanıtını verdi.

Güney’de yayınlanan Cyprus Mail, Hoyer’in Kıbrıs Genetik ve Nöroloji Enstitüsü’nün büyümesiyle ilgili 26 milyon Euroluk garanti anlaşması imzalamak için gediğini yazdı.  

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 13:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104